Kalev/Cramo – Pärnu 1:029-04-2017

cra10

KALEV/CRAMO – PÄRNU 1:0
Poolfinaali avamäng Kuressaares kujunes meeldivalt pingeliseks, Kalev/Cramo suutis oma paremuse maksma panna alles viimasel minutil ning võitis 73:71 (36:36).
Suurema osa avapoolajast kaotusseisus olnud Kalev võttis kolmandal veerandajal mängu enda kontrolli alla ning juhtis kuus minutit enne lõppu, pärast vastaste kolme järjestikust pallikaotust juba 9 punktiga (65:56). Ometi leidsid pärnakad pealtnäha lootusetus seisus uue käigu ning Saimon Suti ja Rannar Raabi kaugvisete abil tehti 12:2 vahespurt. 2:24 enne lõppu viis Mihkel Kirves Pärnu juhtima 67:68. Cedric Simmonsi vabavisetest pääses Kalev taas ette ja 56 sekundit enne lõppu tegi seni ebakindlalt tegutsenud (lõpuks 5 punkti, visked 1/10, 5 pallikaotust, aga ka 7 lauda, 7 res.söötu!) Sten Sokk kaugviskest 72:68. Ent juba järgmisel rünnakul tabas kaugelt Reinar Hallik ja vahe oli taas minimaalne.
Kalev hoidis palli rünnakuaja viimase sekundini, vise läks mööda, kuid ründelauapall jäi meile ja 9 sekundit enne lõppu seisis Sokk vabaviskejoonel. Kahest üks (73:71) tähendas, et viimane sõna jäi Pärnule. Sekund enne lõppu tegi kogenud Branko Mirkovic taktikaliselt ainuõige vea ning et Kalevil ei olnud vead täis, pidid pärnakad leidma võimaluse, kuidas sekundiga pall korvi toimetada. Mihkel Kirvese hädavise ebaõnnestus – pall maandus enne korvi ja Kalev pääses ehmatusega. Nagu ennustasimegi – seeria tuleb kas just lühike, aga kindlasti pingeline ja avamäng seda ka tõestas.
Kalevi parimaks kerkis täna 14 punkti (kaugelt 4/9) visanud Erik Keedus. Mark Tollefsen lisas 13, Mirkovic 12 ja Martin Dorbek 11 punkti. Kalev võitis laua 40:35 (ründelauad 11:5), kaugelt tabati 13/35, pärnakad – 7/19. Ühtmoodi hädas oldi vabaviskejoonel – Kalev tabas 8/16 (Simmons 3/8), Pärnu – 12/23 (Raap 0/4). Kuigi pallikaotuseid tehti võrdselt (13), teenis Pärnu Kalevi pallikaotustest 21 punkti, Kalev vastaste pallikaotustest vaid 12 punkti. Seeria teine mäng toimub teisipäeval Pärnus.