Kalev/Cramo oli Balti liigas üle KK Pärnust06-12-2012

keerl1

Korvpalli Balti liigas  võõrustas kohalik KK Pärnu valitsevat Eesti meistrit Kalev/Cramot. Kui esimest poolaega valitses selgelt Pärnu, siis teisel poolajal oli kindlam Kalev, kes võitis kohtumise 73:60.

Esimene veerand möödus tasavägiselt. Mõlemad meeskonnad olid mänguks hästi valmis ning kumbki ei suutnud initsiatiivi haarata. Pisikesele pausile minnes oli punktiga peal Kalev, seisuks 19:18. Teisel veerandajal kalevlaste mäng lagunes. KK Pärnu seevastu läks aina paremasse hoogu nii kaitses kui ka rünnakul ning kodumeeskond oli saanud esimese poolaja lõppedes soliidse 39:28 edu, lastes Kalev/Cramol teisel kümnendil visata vaid 9 silma.

Poolajapausil oli Kalev teinud varasematest ebaõnnestumistest õiged järeldused, hakates mängu tasapisi enda poole kallutama ning pärast kolmanda veerandi keskel tehtud 13:1 vahespurti oligi läinud juhtima omakorda Kalev, kes oli enne otsustavat kümmet minutit ees 53:49. Viimasel veerandajal panid Alar Varraku hoolealused oma mängukogemuse maksma, sundides pärnakaid eksima ning võttes Balti liigas sellega 5. võidu tulemusega 73:60.

Heas hoos oli Bamba Fall, kes tegi kaksikduubli, visates 17 punkti ja korjates lauast 11 palli. Gary Wilkinson lisas 16 ning Tanel Sokk 14 silma. Sokk andis lisaks 8 korviga lõppenud söötu. Üleplatsimees oli Rain Raadik, kes tegi samuti kaksikduubli, visates 19 punkti ja korjates 15 lauapalli. Teda toetas Rannar Raap 17 silmaga.