Kalev/Cramo mängib täna Saratovis11-10-2015

veidekas_palliga

BC Kalev/Cramo jätkab VTB Ühisliiga hooaega, kohtudes võõrsil Saratovi Avtodoriga, kellele eelmisel hooajal kaks korda kaotasime (kodus 77:91, võõrsil 66:85).

Avtodori ajalugu on kirev. 1990/91 hooajal oli Avtodor üks neist, kes meistritiitli poole teel olnud Kalevil eelturniiril risti jalus oli. 90ndate keskel kerkis Avtodor Venemaa tugevuselt teiseks klubiks, kahel korral võideti CSKA ees isegi põhiturniir, ent kuldmedaliteni siiski ei jõutud. Eelmisel kümnendil tabasid klubi rahalised raskused ja alustati sisuliselt nullist. 2014.aastal võideti Venemaa Superliiga ja tõusti taas VTB-liigasse. Eelmisel hooajal kuulus neile liigas seitsmes koht.

Meeskonnas jätkavad eelmisel hooajal meie vastu palju pahandust teinud Travis Peterson (30, 208) ja Jeremy Chappell (28, 191), ülejäänud tuumik on välja vahetatud. Kõige nimekamaks täienduseks võib pidada värsket Itaalia meistrit Jeff Brooksi (26, 203), kes kogus Sassari Dinamo Banco di Sardegna eest keskmiselt 9 punkti ja 6 lauapalli. Sloveeniast KK Krkast värvati Aadria liiga eelmise hooaja suurim korvikütt Malcolm Armstead (26, 183). kes senises kahes VTB-liiga mängus on panustanud keskmiselt 26 punkti ja 8 korvisöötu. EMil mänginutest kuulub Avtodori rivistusse Ukraina koondises keskmiselt kolm punkti ja kaks korvisöötu kogunud Denis Lukašov (26, 190).

Venelastest on nimekaim 29aastane endine koondislane Jevgeni Kolesnikov (29, 195). Intrigeerivad kujud on ka ülipikad Artjom Zabelin (27, 215) ja Artjom Klimenko (21, 214). Zabelinil jäi eelmine hooaeg vahele, Klimenko aga kogus FIBA eurosarjas keskmiselt kaheksa punkti ja neli lauapalli ning võib sel hooajal teha tõelise läbilöögi. Meeskonda juhendab rikkaliku kogemuste pagasiga Brad Greenberg, kes töötanud NBAs nii peamänedžeri kui ka abitreenerina ja läinud ajalukku kui mees, kes valis 1996. aastal NBA drafti esinumbrina Allen Iversoni. Avtodori edulootuste kontekstis on siiski olulisem fakt, et kaks aastat tagasi viis Greenberg Haifa Maccabi Iisraeli meistriks.

Mäng algab kell 18. Need, kes saali ei jõua, saavad mängu jälgida Tallinna TV ja Delfi vahendusel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.