Kalev/Cramo kutsuti osalema EuroCupi!01-09-2016

ecup7days-inside

Huvitavad stsenaariumid on käimas Euroopa klubikorvpalli maastikul. Igatahes Eesti korvpallisõpradele on teatada järjekordne hea uudis. Kalev/Cramole saadeti kutse osalemaks EuroCupil. Pärast mõningast arupidamist otsustas klubi juhatus pakkumise vastu võtta ning tänaseks on tehtud kõik paberitöö ning nüüd jääb üle oodata kinnitust koha saamise osas. Tingimusi mida koha saamiseks täita tuleb on omajagu ja nii näiteks võib isegi saatuslikuks saada kodusaali puudumine konktreetsel kuupäeval, kui on ettenähtud kodumäng.
Teadupärast osaleb eeloleval hooajal Euroliigas vaid 16 meeskonda, mis tähendab, et mitmedki nimekad võistkonnad keda oleme harjunud nägema Euroliigas peavad sel hooajal leppima EuroCupiga.

Leping Valgevene koondislasega

Kalev/Cramo sõlmis lepingu teise välismängijaga kelleks on Valgevene koondislane Vitali Ljutõtš. Valgevene koondise viimase aja üks resultatiivseimaid mängijaid oli platsil eile ka Saku Suurhallis ning kogus Eesti koondise vastu 11 punkti. Eelmises EM valikmängude tsüklis oli 24-aastane Ljutõtš keskmiselt 15,7 punktiga mängu kohta meeskonna resultatiivseim, tabades sealjuures kolmepunktiviskeid 47,6% täpsusega. Viimased klubihooajad on tagamängija/väike äär positsiooni täitev 198 sentimeetrit pikk mängumees veetnud BC Šiauliai ja Tsmoki-Minski ridades.
„Ilmselt me poleks sellele positsioonile mängijat väljastpoolt muidu otsinud aga täna on paraku me seis selline, et täpselt pole teada Gregor Arbeti naasmine korvpalliplatsile ning juhul, kui veel saame koha EuroCupi pole meil midagi teha ehk me pink peab olema piisavalt pikk, et sellisele koormusele vastu pidada. Antud mängija siia jõudmisel on suur osa ka Martin Müürsepal, kellele ta jäi silma Valgevene koondises,“ lisas peatreener.

Kommenteerimine keelatud.