Kalev/Cramo kindlustas põhiturniiri võidu25-02-2016

crarock

Alexela Korvpalli Meistriliiga põhiturniir on lõpusirgel ning täna õhtul selgus põhiturniiri võitja. Selleks on BC Kalev/Cramo, kes alistas Tartus sealse TÜ/Rocki 83:71 (35:37). Mängu otsustavad hetked jäid kolmanda veerandaja viimase kolme minuti sisse, mil Rock andis punktilises eduseisus puhkust Janar Taltsile ja seni Taltsi poolt nulli peal hoitud Rolands Freimanis hoogu läks. Lätlane tabas neli viset järjest, Kalev tegi 10:0 spurdi ja rebis enne viimast veerandaega ette 56:47. Neljanda veerandaja alguses tegi Kalev veel ühe 10:0 vahespurdi (kaks korda tabas kaugelt Sten Sokk), misjärel vahe oli juba 19 punkti (69:50). Rock suutis vahe küll 9 punkti peale mängida, kuid Kalev ei kaotanud enesekindlust ja hoidis turvalist edumaad lõpuni.

Kõik oma punktid teisel poolajal visanud Freimaniselt lõpuks 17 punkti ja 9 lauda. Curry lisas 14, King 10, Veideman 9, Sokk ja Dorbek 8.
Rockile tõi Evaldas Žabas 21, Gert Dorbek 18 ja Janar Talts 13 punkti.
Kalev tabas 49%-liselt (viimasel veerandajal kaugelt 4/7, kokku 10/28), võitis laua 34:31, tegi vähem pallikaotuseid (11:14), vaid vabavisketabavus jättis soovida (7/14, vastastel 17/18). Seejuures teenis Rock avapoolajal 16, teisel vaid kaks vabaviset

Mängu algus kuulus Kalevile. Kolme minuti järel juhiti 12:5 ja kuue minuti järel 20:14. Järgmised kuus viset visati aga mööda ja avaveerand lõppes 20:18. Teise veerandaja alguses tabasid kaugelt Curry, Dorbek ja Veideman ning Kalev sai juba 11 punktiga ette. Ent visalt korvi alla trüginud Rock teenis ridamisi vaba- ja lähiviskeid, tegi võimsa 13:0 spurdi ja võitis poolaja 12 punktiga. Tasavägine mäng jätkus ülalkirjeldatud otsustavate hetkedeni.
Kalev on Rocki sel hooajal võitnud nüüd neli korda (sh karikafinaal) ja omab kõigis play-off seeriates koduväljaku-eelist.