Kalev/Cramo kindlustas Balti liigas alagrupist edasipääsu12-02-2013

wiiiilkki

Balti liigas kohtus BC Kalev/Cramo Lätis sealse Jelgava korvpallimeeskonnaga. Mis sest, et nii mõnigi Kalevi mängumees oli sattunud kõhuhädadesse, suutis valitsev Eesti meister võtta Balti liigas 86:78 võidu Jelgava üle ja kindlustada sellega ka alagrupist edasipääs.

Esimesel veerandil oli Kalevi mäng küllaltki ühekülgne ning skoori tegid peamiselt kaks meest – Gary Wilkinson ja Bamba Fall. Siiski ei takistanud see Jelgavaga võrdset mängu mängimast ja avaveerandaja järel oli seis viigiline 23:23. Teisel kümnendil läks Jelgava alustuseks aina paremasse hoogu, saades paaripunktilise edu, mis ei jätnud Alar Varrakule muud võimalust, kui võtta minutiline mõtlemispaus. See tõi Kalevile edu, sest mäng muutus mitmekülgsemaks ning poolajapausile minnes oli Eesti klubi juhtimas 46:40.

Kogu teise poolaja hoidis Kalev initsiatiivi kindlalt enda käes. Samas ei olnud mäng üksluine ega ühepoolne, kuna Jelgava mängijad osutasid südi vastupanu, jõudes hullude korvidega mitmelgi korral Eesti klubile väga lähedale. Siiski olid kalevlased kindlamad, juhtides kolmanda veerandi järel 64:57. Viimasel kümnel minutil paisus kohati vahe veelgi, kuid kohtumist lõppenuks kuulutava sireeni kõlades oli Kalev/Cramo eduseis 8-punktiline, seisuks 86:78.

Üleplatsimees oli 29 punkti visanud Gary Wilkinson, kes tõi oma punktidest tervelt 16 esimesel veerandil. Teda toetasid Bamba Fall ja Ty Abbott, mõlemad 11 punktiga. Bamba korjas lauast lisaks 14 palli, tehes kaksikduubli. Vigastuspausilt oli tagasi ka Tanel Sokk, kes tegi tubli mängu, visates 9 silma ning andes 4 resultatiivset söötu. Jelgava parim oli 22 punkti visanud ja 10 lauapalli võtnud Edgars Krumins. Kristaps Kanbergs lisas 16, Arturs Duselis 11 ning Sandis Silavs 10 silma.