Kalev/Cramo jätkab Balti liigas võidukalt!06-11-2012

2012.11.06_0034

Teisipäevases ainsas Balti liiga kohtumises võõrustas BC Kalev/Cramo hetkel Läti liigas teist kohta hoidvat Valmiera meeskonda. Kalev juhtis terve esimese poolaja, kuid andis kolmandal veerandil oma edu käest. Tänu viimase kümne minuti pingutustele võitis siiski Kalev 84:76.

Kalev oli tänaseks kohtumiseks hästi valmis, haarates kohe initsiatiivi enda kätte. Siiski osutas Valmiera visa vastupanu ning esimese veerandi lõppedes oli kalevlaste edu 5-punktiline, seisuks 19:14. Teisel kümnendil läks Kalev/Cramo veel paremasse hoogu. Mängiti ilusat korvpalli, kus ei puudunud ilusad korvid ning tugev kaitsetöö ning võrreldes eilse kohtumisega Valga vastu oli Kalevi mäng kui öö ja päev ning esimese poolaja lõppedes oli Kalev ees 43:31.

Kolmandale veerandajale tulid kalevlase vastu uue hooga, tabades kolm järjestikust korvi. Seejärel Kalevi mäng lagunes. Mehed ei leidnud enam rünnakul õigeid ja loogilisi lahendusi, aga Valmiera tabas mõne raske ülekäte visatud korvi. See pani aluse Kalevi suurele mõõnale ning otsustavale kümnele minutile mindi vastu juba Valmiera 60:58 juhtimisel.

Viimasel veerandajal Kalev/Cramo mäng paranes ning rünnakul leiti aina loogilisemaid lahendusi. Uut hoogu ja indu näidanud kalevlastega tuli kaasa ka Saku Suurhalli publik, kelle toetusel võitis Kalev mängu 84:76. Kusjuures enamiku viimasest veerandajast mängis kodumeeskond nelja väikse ja ühe suure mängijaga, kuna enamik nende eesliinist oli kimpus vigadega.

Kalevi parim oli 19 punkti ja 12 lauapalliga Frank Elegar. Gary Wilkinson lisas 14, Keith McLeod ja Tanel Sokk 13 ning Gert Dorbek silma. Üleplatsimees oli Valmiera poolelt Janis Kaufmanis, kes viskas 25 punkti. Teda toetasid Viktors Iljins ja Artjoms Butjankovs 15 ning Janis Berzins 11 silmaga.

Pilte mängust vaata siit: BC Kalev/Cramo vs Valmiera