Kalev/Cramo alustas Balti liiga vahegruppi raske võiduga!11-01-2013

2012.10.29_uuniks

Balti liigas võõrustas valitsev Eesti meister Kalev/Cramo Leedu meeskonda Palanga/Triobeti. Kalev oli Leedu liigas kõik 11 mängu kaotanud klubiga raskustes, võites neid 9 punktiga, seisuks 84:75.

Kalev/Cramo alustas kohtumist hästi, minnes kiirelt juhtima. Siiski ei saanud valitsev Eesti meister mängu initsiatiivi endale, kuna nad eksisid kaitses, lastes vastastel visata mitmeid lihtsaid korve, andes juhtohjad veerandaja teises pooles juba Palangale. Veerandi lõppedes oligi ees Leedu meeskond, seisuks 25:20. Teisel kümnendil sai aga Kalev/Cramo oma kaitse paremini tööle ning kodupubliku toel läks kodumeeskond aina paremasse hoogu, olles poolaja lõppedes ees 44:39.

Kolmandal veerandil jätkus kohtumine Kalevi juhtimisel. Palanga küll proovis mängu enda kasuks pöörata, kuid Alar Varraku hoolealused hoidsid kerget eduseisu pidevalt enda käes, juhtides enne otsustavat kümmet minutit 66:59. Viimasel veerandajal jõudis Palanga meeskond veel 3 punkti kaugusele. Õnneks hoidis Kalev/Cramo kõvasti oma liiderpositsioonist kinni, tabades paar otsustavat viset ning võites kohtumise 84:75.

Kalevlaste poolelt oli väga heas hoos Bamba Fall, kes viskas 22 silma, millest vähemalt pooled tulid pealtpanekutest. Lisaks korjas Bamba lauast 9 lauda ning blokeeris vastaste viske 5 korral. Teda toetasid Gert Dorbek ja Tanel Sokk 14 ning Gregor Arbet 12 punktiga. Ryan Olander oli vastaste parim 19 punktiga. Parrish Brown lisas 13, Mari Konate 12 ning Greer Wright 11 silma.