Kalev/Cramo alustas Balti liiga poolfinaali võidukalt!19-03-2013

2013.03.18_ventspils

Viimasena Eesti korvpalliklubidest on Balti liigas võistlustulle jäänud Kalev/Cramo, kes võõrustas poolfinaali esimeses kohtumises tugevat Läti klubi BK Ventspilsi. Pärast aeglast algust sai Kalev oma mängu käima ning Tallinna meeskonnal on neljapäevase korduskohtumise eel 3-punktiline edu 64:61.

Pärast tasavägiseid esimesi minuteid tabas Kalev/Cramot mõõn. Vastased hakkasid kaitses tihedamalt peale käima ning kalevlasi tabas peata olek. Pall ei tahtnud enam teed korvirõngani leida ning kaitses tegutseti tujutult. Teisel veerandil oli aga Kalev kui teine meeskond. Iga minutiga aina paremasse hoogu läinud Cramo tegi poolaja lõppedes 15:0 vahespurdi, olles esimese veerandaja 5-punktilise kaotusseisu poolajapausile minnes vahetanud 3-punktilise eduseisu vastu välja, seisuks 37:34.

Teisel poolajal jätkus mäng kodumeeskonna vedamisel. Ventspils oli pidevalt nende kandadel, kuid Alar Varraku hoolealused säilitasid kindlat meelt ning mõnepunktiline vahe püsis. Kalev küll kasvatas nii mõnelgi korral eduseisu 7-punktini, kuid kahjuks lasti vastastel alati tagasi tulla ning oma kaotusseisu vähendada. Nii nagu poolaja lõppedes nii ka kohtumise lõppedes oli vahe 3 punkti. Kalev võitis kohtumise 64:61.

Kalevi resultatiivseim oli Ty Abbott 14 punktiga. Bamba Fall lisas 13 ning Frank Elegar 10 silma. Fall ning Elegar tegid mõlemad kaksikduublid, korjates lauast 14 palli. Lisaks blokeerisid mõlemad mehed 3 vastaste pealeviset. Vastaste suurimad korvikütid olid Folarin Yavoi Campbell ning Donald Sims, vastavalt 18 ja 10 punktiga.