Kalev/Cramo alistas Rootsi meistri13-09-2013

abbot_fall

Rakveres alanud traditsioonilise hooajaeelse suursündmuse Tarvas Cup avapäeval alistas BC Kalev/Cramo Rootsi meisterklubi Södertälje Kingsi 91:78. Otsustava spurdi tegid kalevlased mängu viimasel veerandajal, mis võideti koguni 29:14.

Rootsi klubi oli pea kogu kohtumise vältel Eesti meistrist sammukese võrra ees – avaveerandi võitis Kings 26:22, poolaja 44:43 ning enne viimast mänguveerandit juhtis külalismeeskond 64:62. Kalev/Cramo oli veel kuus minutit enne mängu lõppu napis kaotusseisus, kuid valitses mängu lõppu veenvalt ja sai vähemalt numbriliselt ülekaaluka võidu.

Võimsa panuse andis Bamba Fall, kogudes 24 punkti (visked 10/13) ja 7 lauapalli. 12 punkti lisasid Frank Elegar ja uus jõud, rumeenlane Vlad Moldoveanu. Kahekohalise punktisumma kogusid ka „uuskalevlased“ Devin Gibson ja Rain Veideman, panustades vastavalt 11 ja 10 punkti. Kingsi parimad olid leedulane Mantas Griskenas 20 ja jänkist mängujuht John Roberson 15 punktiga.

Kalev/Cramo pakkus Rakveres mängu jälginud 125 pealtvaatajale suurepärase viskekontserdi, tabades väljakult 62% visetest. Napi ülekaaluga võideti ka lauavõitlus, lisaks tehti vastasest vähem pallikaotusi ja isiklikke vigu. Väärib veel märkimist, et meeskond pidi täna läbi ajama ilma Sloveenias rassiva Armands Škele ning kergest jalavigastusest taastuva Gregor Arbetita.

Meeskonna peatreener Alar Varrak tõdes, et mäng oli tasavägine kuni vastasmeeskonna korvialused jõud (Griskenas ja 213-sentimeetrine Senegali päritolu Assane Sene) vigadega välja langesid. „Saime nad kaitses pidama, tabasime paari lihtsat korvi ja nii see läks.“

Varrak märkis, et on meeskonna uute täienduste – Moldoveanu, Gibsoni ja Rain Veidemaniga – rahul, ent mis puudutab meeskonda tervikuna, siis tuleb veel palju vaeva näha. „Et sünergia tööle hakkaks, on tööd veel kõvasti. On ilmselge, et VTB-liigas tuleb meil vastu astuda palju tugevamatele meeskondadele.“ Varrak tõdes, et just VTB-liigat silmas pidades on hea meel näha keskmängija Bamba Falli jätkuvat arenemist.

Kalev/Cramo homne finaalivastane on Tarvas Cupi karikakaitsja BC Rakvere Tarvas, kes sai poolfinaalis numbritega 70:65 jagu TYCO Raplast. Tarvase poolel oli pidurdamatus hoos endine Kalev/Cramo au ja uhkus Rait Keerles, kes kogus 26 punkti. Kristo Saage lisas 13 ja Gregory Jenkis 12 punkti. Klubi suurim kuulsus Giedrius Gustas piirdus 4 punktiga. Rapla poolel näitas kõrget klassi noor sloveen Žiga Fifolt, kelle panuseks kogunes 20 punkti ja 14 lauapalli.