Kalev/Cramo alistas pingelises heitluses TYCO Rapla!29-04-2013

2013.01.16_1583

Teistkordselt võtsid G4S Korvpalli Meistriliiga poolfinaalide raames üksteisest mõõtu TYCO Rapla ning Kalev/Cramo. Nagu eelmine, nii ka selle kohtumise saatus otsustati lõpuminutitel, mil oli jällegi kindlam Kalev, võites mängu 75:73.
Pärast seda kohtumist lahutab Kalev/Cramot finaalkohast vaid üks võit.

Alar Varrak leidis, et Kalev ei ole praegu just kõige paremaks seisus: “Pingeline mäng. Teist mängu järjest tegid meil elu raskeks. Kui esimeses mängus ei olnud me sellise survega harjunud, siis täna tuleb tunnistada, et meie seis aprilli lõpus nüüd ei ole kõige parem. Aga ma endiselt ei dramatiseeriks üle, me oleme parem meeskond.”

Esimesel poolajal mängisid mõlemad meeskonnad suurte tõusude ja mõõnadega. Algul sai Kalev mõnepunktilise edu, kuid Rapla läks iga minutiga aina paremasse hoogu, vastates omakorda 7:0 vahespurdiga. Cramo ei lasknud end sellest häirida, vaid mängiti oma mängu, mis tõi ka edu, kuna esimese veerandi lõppedes juhtisid kalevlased 19:16. Teisel kümnendil aga pooled vahetusid. Kalev hakkas närvi minema, millest andsid aimu ka tehnilised vead. Rapla seevastu pani oma kiiruse maksma, olles poolajaks läinud juhtima 41:32.

Pärast riietusruumist tagas tulekut hoidis Rapla juhtohjasid kindlalt enda käes. Marulise kodupubliku toel kasvatasid Indrek Ruudu hoolealused vahe mitmel korral kahekohalise arvu punktideni. Siiski ei olnud valitsev Eesti meister oma viimast sõna öelnud, mida minut edasi, seda rohkem hakati noori raplakaid jõuga suruma ning enne otsustavat veerandaega oli vahe juba minimaalne, seisuks 58:54. Viimased kümme minutit möödusid väga närvilised. Mõlemalt poolelt üritati üksteist ülemängida. Rapla küll proovis kõigest väest, kuid Kalev oli lõpuminutitel siiski kindlam, võites mängu 75:73.

Üleplatsimees oli 22 punkti visanud ja 15 lauapalli võtnud Frank Elegar. Tanel Sokk lisas 20 ning Ty Abbott 14 silma.
Raplakate resultatiivseim oli 13 punkti visanud Raido Ringmets. Teda toetasid Illimar Pilk 12 ning Andre Pärn ja Martin Paasoja 11 punktiga.