Kalev/Cramo alistas Leedus LSU/Baltai28-11-2012

willk1

Päev varem Pieno meeskonnale kaotanud Kalev/Cramo alistas Balti liiga raames LSU/Baltai 73:61.

Esimene veerand möödus väga vaevaliselt. Kumbki meeskondadest ei saanud oma mängu käima ning tehti rohkelt möödaviskeid. Kergelt aktiivsemaks pooleks oli Baltai, kes juhtis veerandaja lõppedes 13:11. Pisikesel pausil tegi Kalev/Cramo oma mängu paar muutust, mis tõid teisel kümnendil neile edu. Punktiskoor hakkas kiiremini kasvama ning Alar Varraku juhendatav Kalev leidis ilusaid lahendusi nii kaitses kui ka rünnakul, olles poolajaks läinud juhtima 29:22.

Pärast riietusruumist tagasi tulekut oli Kalev/Cramo kui uus meeskond, tehes kiirelt 15:0 vahespurdi, hoides Baltaid üle 4 minuti nulli peal. Kolmanda veerandi teises pooles leedukad toibusid ning enne otsustavat kümmet minutit oli Kalevi edu 19-punktiline, seisuks 54:35. Viimasel veerandajal proovis Leedu meeskond mängu pööret tuua, kuid kalevlased mängisid kindlalt ning võitsid kohtumise 73:61.

Kalevi poolelt olid resultatiivsed nende pikad. Gary Wilkinson viskas üleplatsimehena 21 ning Frank Elegar ja Bamba Fall vastavalt 15 ja 13 punkti. Ainsana LSU/Baltai poolelt jõudis kahekohalise arvu punktideni Arunas Sakalauskas, kes viskas 11 silma.