Kalev/Cramo alistas Balti liigas Valmiera12-12-2012

20121211_190245

BC Kalev/Cramo kohtus võõral väljakul Valmiera meeskonnaga. Kalev pani teisel poolajal oma paremuse maksma ning võitis kohtumise 82:74.

Kalevi ja Valmiera kohtumise esimene poolaeg möödus väga pingeliselt ja tasavägiselt. Kergelt aktiivsemaks pooleks oli Valmiera, kes oli pidevalt paaripunktilises eduseisus, juhtides poolajaks 35:30. Riietusruumis oli Kalevi peatreener Alar Varrak teinud meeskonna mängujoonisesse paar muudatust, mis kandsid hästi vilja ning kolmandal veerandil haaras Kalev/Cramo juhtohjad lõplikult enda kätte, võites mängu 82:74.

Kalevlaste parimad olid Bamba Fall ja Gary Wilkison 17 punktiga. Kapten Wilkinson võttis lisaks maha 10 lauda, tehes kaksikduubli. Gregor Arbet toetas neid 15, Keith McLeod 11 ning Rait Keerles 10 punktiga. Üleplatsimees oli Valmiera poolelt Janis Berzins, kes viskas 20 silma. Raimonds Gabrans ja Artjoms Butjankovs lisasid mõlemad 13 ning Janis Kaufmanis 10 punkti.