Kahest kaks!18-05-2016

freim

Alexela Korvpalli Meistriliiga finaalseeria teine mäng oli juba finaali moodi. Sel hooajal juba kuus korda Kalev/Cramole kaotanud tartlased tegid vägeva partii ja olid veel neli minutit enne mängu lõppu võidus kinni. Lõpp kuulus aga Kalev/Cramole ja teine võit finaalseerias tuli numbritega 71:69.
Rolands Freimaniselt täna 16, Gregor Arbetilt 14 ja Shawn Kingilt 11 punkti. Tanel Sokk tõi vastastele 17 punkti. Oma meistriliiga-karjääri 300. mängu mänginud Tanel Kurbas lisas 13, Evaldas Žabas samuti 13 punkti.
Suurema osa mängust punkti-paariga (suurim eduseis – kaheksa) juhtinud Rock oli neli minutit enne mängu lõppu ees 67:61, kuid järelejäänud aja jooksul ei tabanud nad väljakult ainsatki viset (0/7) ning kaks minutit enne mängu lõppu jõudis Kalev Gregor Arbeti kaugviskest viigini 67:67.
Eelviimasel minutil said tartlased kätte koguni kolm ründelauda, kuid punktilisa neist ei teenitud ning Freimanise korvist sai Kalev ette 69:68 (ajaloolised numbrid – just sellise skooriga võitis Kalev/Cramo 10 aastat tagasi kaks viimast Saku Suurhallis peetud finaalseeria mängu Rocki vastu). Viimasel minutil eksis seni laitmatult tegutsenud Tanel Sokk ühel vabaviskel, seni kahvatult esinenud Rain Veideman tabas 12 sekundit enne lõppu aga mõlemad vabavisked, viies Kalevi ette 71:69. Reinar Hallik sai veel proovida nii kaug- kui lähiviset, kuid ei tabanud ja võit kuulus Kalev/Cramole.
Esimese mänguga võrreldes võitlesid tartlased iseäranis hästi lauas (laud Kalevile 33:32, ründelaud 12:10), kuid olid hädas kaugvisetel – 4/24 (Hallik 0/7), viimasel veerandajal seejuures 2/11.
Viimasel veerandajal tegid tartlased viis pallikaotust, kokku – 17. Kalevi vastav number oli 12.

Esmaspäeval ja kolmapäeval kohtutakse Tartus. Finaalseeria käib nelja võiduni.