Juba täna Astana!31-10-2016

astana

KÕVA PÄHKEL: BC Kalev/Cramo selle hooaja esimene kodumäng VTB Ühisliigas ei tule lihtne. Astana on kahe hooaja vahel läbinud totaalse muutumise ja vahetanud välja pea kogu koosseisu – arvestades, et kevadel jäädi koduliigas kõigest hõbedale, pole see ka mingi ime. Hooaja algus on näidanud, et muudatused on ennast õigustanud – neljast mängust on võidetud kaks (VEF alistati 66:64 ja alles hiljuti CSKAle lisaajal kaotanud Avtodori saadi jagu 83:78), Euroliiga-klubide CSKA ja UNIKSiga heideldi samuti vapralt, mõlemad mängud kaotati 16 punktiga.

Astana uueks peatreeneriks on kreeklane, suvel helleenide U20 koondist juhendanud Ilias Papatheodorou, ning sellega seoses on ka koosseisus märkimisväärne kreeklaste osakaal: nii 26-aastane Leonidas Kaselakis kui 25-ne Dimitrios Katsivelis mängisid eelmisel hooajal Kreeka liigas. Senistes mängudes on neist märksa kaalukamat rolli mänginud siiski jänkid – Avtodori vastu 32 punkti visanud Ian Miller (25, 190) on eelmised kaks hooaega mänginud Itaalias, nagu ka VEFi vastu 22+10 teinud Roderick Odom (25, 206, seni keskmiselt 16 punkti).

Gambia päritolu Ousman Krubally (28, 201) hooaja keskmised on 13 punkti ja 9,8 lauda (pool neist ründelauast) ning kõva poiss on ka mullu Berliini Albas mänginud Robert Lowery (28, 188), kes Kasahstani liigas kõigis senises kolmes mängus kolmikduubli lähedased numbrid teinud (keskmiselt 21+8+8), Ühisliigas siiski lahjemalt esinenud (10+3+4).

Kohalikest meestest väärib märkimist 22-aastane äär Maksim Martšuk, kes CSKA vastu 13 punkti viskas.

Astana on senistes mängudes hiilanud eeskätt võõras lauas – keskmise näitaja – 15,25 (võidetud mängudes 19 ja 17) – poolest ollakse liigas lausa esikohal. Sestap pole ime, et nii Alar Varrak kui Indrek Reinbok on tänase mängu eel rõhutanud just oma laua kontrollimise tähtsust. Teatavasti on just lauavõitluses kodupubliku toetusest palju abi, nii et võtkem teekond Saku Suurhalli ette ja aidakem meeskond võidule!

Kommenteerimine keelatud.