Jõudemonstratsioon19-05-2014

kolmas_finaal

Kodupubliku marulist toetust nautinud BC Kalev/Cramo alistas Alexela Korvpalli Meistriliiga finaalseeria kolmandas mängus Tartu Ülikool/Rocki ülivõimsalt 80:64 (42:32) ning asus nelja võiduni peetavat matši juhtima 3:0. Kalev/Cramo on nüüd vaid üheainsa võidu kaugusel juba neljandast järjestikusest Eesti meistritiitlist. Viimati suutis üks meeskond võita neli Eesti meistritiitlit järjest 24 aastat tagasi. Kodustes finaalseeriates pole kalevlased platsilt noruspäi lahkuma pidanud juba alates 2009.aasta 25.maist. Juba kolmapäeval peetakse Saku Suurhallis seeria neljas mäng.
Gregor Arbet tõi täna võitjaile 14, Curtis Millage ja Frank Elegar 13, Bamba Fall 12 ning Tanel Sokk ja Rain Veideman 9 punkti. MVP-auhinna suursoosik Vlad Moldoveanu tabas täna küll 9st viskest vaid kaks, ent kompenseeris ebaõnne lauavõitluses, saades kätte 13 palli, ning tegi ka 3 vaheltlõiget. Janar Talts vastas 13 punktiga. Kalevlased võitsid lauavõitluse 41:27 (ründelauad 14:6).
***
Erinevalt finaalseeria kahest esimesest mängust osutus tänane mäng ühepoolseks. Otsustavad sündmused leidsid aset kolmandal veerandajal, kui seisult 46:41 tegi kodumeeskond nelja minutiga 14:3 vahespurdi ning kasvatas vahe 16-punktiliseks. Õnnetu perioodi jooksul tegid tartlased neli möödaviset ja viis pallikaotust, Kalevi poolel särasid aga Gregor Arbet ja Rain Veideman, kes skoorisid neil minutitel kokku 12 punkti.
Järelejäänud mänguaeg oli küll piisavalt pikk, et mäng võinuks seeria kahe esimese mängu kombel põnevaks minna, ent lähemale kui 14 punkti, tartlastel seekord tulla ei õnnestunud. Lisaks kahele sel hooajal säranud leedulasele puudus ju täna ka nende vaat et võimsaim relv – kodupublik.
Ent vähemalt kuni juba mainitud seisuni (46:41) jagus Saku Suurhalli kogunenud 3700 pealtvaatajale vaatemängu küllaga. Seda nii efektsete lahenduste, kui – mis peamine – ka tasavägise mängu mõttes.
Rock rebis avaminutitel Vincent Simpsoni ja Janar Taltsi korvidest juhtima 7:2, ent Elegari võimas pealtpanek, Arbeti kaugvise ja Veidemani vabavisked tähistasid Kalev/Cramo 7:0 vastuspurti seisuks 9:7. Eichfussi korv viis Rocki veel juhtima 11:9, ent see jäigi viimaseks korraks, mil tartlased ses mängus eduseisus olla said. Esimesest 14 viskest vaid kolm tabanud Kalevi vabastas krambist Moldoveanu, kelle kolmesest pääses Kalev ette 12:11 ning peagi oli seis 16:11. Tartlastele andis lootust Gert Dorbek, kes avaveerandi viimaste minutitega kogus kiirelt 7 punkti, ent Soku ja Elegari korvid hoidsid võõrustajaid ees. Avaveerand Kalevile 21:18. Teise veerandaja algus vähendas Simpson vahe korraks ühepunktiliseks, ent Kitsingu kaugvise tõi kaasa publiku seni suurima rõõmurõkatuse – Kalev juhtis 28:22. Veel vähendas pühapäeval 40-aastaseks saanud Valmo Kriisa kaugviskest vahe kolmele punktile, kuid poolaja lõpp kuulus Kalevile ja puhkama mindi seisul 42:32.
Kolmanda veerandaja kolmandaks minutiks suutsid tartlased vahe kümnelt punktilt viiele vähendada, ent sestsaadik muutus pilt kardinaalselt. Tartlastel ei õnnestunud ühtäkki enam miski, Kalev aga tabas nii lähedalt kui kaugelt.
Alar Varrak: “Ma olin mängu lõpuni pingul. Esimeses mängus oli minu prohmakas ja teises mängus tuli Rock ka tagasi. Mingil hetkel said nad paar lihtsat korvi järjest ja siis veel kaks korda vabalt kolmest proovida ning see lõi alarmi põlema. Õnneks nad seekord ei tabanud. Kui juba kaks minutit oli jäänud, siis tundsin küll vabamalt,” sõnas Varrak pärast kohtumist.
Gert Kullamäe oli pärast mängu ennekõike pettunud, et liiga kergelt anti alla. “Kui tulevad mõned ebaõnnestumised annavad osa mängijad meil paraku alla ja see häirib mind kõige rohkem. Teatud mängijad ebaõnnestusid täna tõsiselt ja täna Kalev/Cramo oli selgelt paraku ka parem.”