Jõudemonstratsioon Riias19-02-2016

curry lai

BC Kalev/Cramo tegi VTB Ühisliigas hooaja parima mängu, kui Riia VEF alistati võõral väljakul 84:75 (36:30). Kalev alustas mängu 10:0 spurdiga ja lubas vastasel mängu juhtida vaid 9 sekundit.
Nii maksti vanale “vaenlasele” kätte jaanuaris Saku Suurhallis saadud 8-punktilise kaotuse eest ja tõusti turniiritabelis kahe koha võrra – 12. kohale. Viimasest neljast omavahelisest mängust on Kalev võitnud kolm.
Morris Curry panustas võitu 20 punkti ja 8 korvisöötu, Rolands Freimanis kurvastas rahvuskaaslaseid 17 punkti ja 12 lauapalliga. Ka Gregor Arbet tõi 17 punkti (kaugelt 4/5), avapoolajal säranud Shawn King kogus 14 punkti, 12 lauda ja 3 blokki ning 8 korvisööduga ja 3 vaheltlõikega mängis oma koha hiilgavalt välja ka Martin Dorbek.
Vastastele tõi Mareks Mejeris 14 punkti. Kui jaanuaris tabasid Mejeris ja Martins Meiers korvi alt kahe peale 18/21, siis täna vaid 6/10. Seega pidas peatreener Alar Varrak, kes mängueelses intervjuus lubas need kaks Läti koondislast täna “lühema keti otsas” hoida, igati sõna.
Kalev võitis laua 46:37 (ründelauad 15:13), kaugelt tabati 9/26 (viimasel veerandajal 3/5).
Nagu öeldud, rebis Kalev kiirelt ette 10:0 ja võitis avaveerandi 20:12. Teise veerandaja algus oli Kalevile raske. Esimesest üheksast viskest tabati vaid üks. VEF spurtis 9:2 ja jõudis vaid ühe punkti kaugusele. 18. mänguminutil pääsesid vastased ka ette 28:26, ent Kalev sai uue hoo sisse, King lajatas kaks vägevat blokki ja tabas ka kaks viset ning 10:2 spurt tõi Kalevile poolaja võidu 36:30.
Kolmanda veerandaja alguses tulid vastased taas kahe punkti peale, kuid Dorbeki kolmene algatas uue 10:2 spurdi. Kalev kasvatas vahe kahekohaliseks ja juhtis korraks juba 14 punktita.
Neljanda veerandaja alguses sai VEF küll korraks kuue punkti kaugusele, ent jäi siis taas kolmeks minutiks kuivale. Ärevaid hetki siiski veel jagus. Neli ja pool minutit enne lõppu jõudis VEF uuesti vaid viie punkti kaugusele, pealegi sai King viienda vea. Ent siis hakkas paukuma seni vaikselt seinal rippunud kaugviskepüss. Kahe minuti vältel tabas kaks korda Arbet ja korra Freimanis, ka kaitse pidas ning poolteist minutit enne mängu lõppu, kui Kalev juhtis 84:71, ei olnud võitjas enam kahtlust.