Jälle see lisaaeg…03-04-2016

crayen2

BC Kalev/Cramo pidas kaugel Krasnojarskis haarava lahingu FIBA eurosarjas finaalturniirile jõudnud Jenisseiga ja kaotas lisaajal 90:97 (82:82, 37:42). Nagu nädal tagasi Kaasani UNIKSi vastu, esitas Kalev normaalajal tipptasemel partii, ent kustus lisaajal täielikult.

Mängu haaravaimad hetked meie jaoks leidsid aset normaalaja viimasel kahel minutil. Kalev oli alustanud kolmandat veerandaega 11:0 spurdiga ning juhtis neljanda veerandaja alguses mängu kolme punktiga, kuid 36. minutil alguse saanud 10:0 spurt viis Jenissei normaalaja eelviimase minuti alguseks kindlasse eduseisu. Siiski suutis Kalev teha kaotusseisust 71:79 võimsa lõpuspurdi ja jõudis normaalaja viimasel sekundil Gregor Arbeti kaugviskest viigi ja lisaajani. Paraku jäi selle spurdi sisse ka Shawn Kingi poolt tehtud taktikaline viga, mis osutus talle viiendaks, nii ei saanud Kalev lisaajal sellele täna hiilgavalt tegutsenud mehele loota.

Lisaaja kangelasteks osutusid vastaste vähemtuntud mängumehed. Artjom Jakovenko viskas lisaajal 6 ja Denis Zahharov 5 punkti ning kokku mängiti Kalev lisaajal üle kindlalt 15:8. Nii sai Jenissei kirja oma 10. võidu, Kalev 19. kaotuse (mõlemal on peetud 26 mängu ja kummalgi satsil playoffi-lootused puuduvad).

Rolands Freimanis tõi täna Kalevile 26 punkti, Gregor Arbet 19. King sai kirja 12 punkti, 16 lauda, 3 vaheltlõiget ja blokki. Võitjate poolel panustas eelmise hooaja Saksa liiga parim korvikütt David Kennedy 18 punkti, 15 lauda ja 6 korvisöötu. Kahekohalise punktisumma said kirja seitse meest. Vastased said korvi alt 50 punkti (meie – 34), teenisid vabavisetest 27 punkti (meie – 16) ja tegid 11 pallikaotust (meie – 20). Kalevit hoidis mängu lõpuni konkurentsis hea kaugvisketabavus (10/24 ehk 41%, vastastel – 4/16).