Jälle see kolmas veerandaeg…02-12-2015

IMG_6943

BC Kalev/Cramo sai FIBA Europe Cup kuuendas voorus kuuenda kaotuse, kui Krasnojarski Jenisseile jäädi alla 87:91 (48:31). Kuigi teisel veerandajal näidati taaskord tippklassi korvpalli, mida maestro Giorgios Bartzokas mõni päev tagasi ülistas, kaotati kolmas veerandaeg 14:33 ja neljandal kasvas kaotusseis veelgi.
Kalev/Cramo parimad olid täna Sten Sokk 18 punktiga (kaugelt 5/8), Josh Boone ja Marco Killingsworth 15 punktiga ning Brandis Raley-Ross 14 punktiga.
Jenisseile tõi Delroy James 36 punkti!
Kalev kaotas lauavõitluse 30:39, tegi 19 pallikaotust vastaste 14 vastu ning teenis vabavisetest 12 punkti (vastased – 25). Positiivse poole pealt tuleb taas ära märkida kaugvisketabavus – 13/24.
Kalevlaste mäng oli kuue ja poole minuti vältel lausa hiilgav. Teise veerandaja keskpaigas alanud spurdi jooksul mängiti vastased üle 20:1 – küllap on tegemist kalevlaste senise hooaja kõige võimsama mänguperioodiga. Kõnealuse perioodi vältel tabasid kalevlased 9st viskest 7 (Sten Sokk kaugelt – 3/3), vastased aga eksisid kõigil seitsmel pealeviskel ja tegid lisaks veel viis pallikaotust. Olgu veel öeldud, et enne seda vihast spurti oli Kalev/Cramo taga 28:30 ning tagaajaja osas oldi ka enamiku avaveerandist, mis lõppes 18:23.
Et asjade selline seis tähendanuks Jenisseile suure tõenäosusega eurosarjast väljalangemist ehk Siberisse sõitu nii otseses kui ülekantud tähenduses, suutsid vastased ennast kokku võtta ja anda kalevlastele valusa õppetunni. Kolmanda veerandaja kaotas Kalev koguni 14:33 – Delroy James viskas üksinda sama palju punkte kui kogu kodumeeskond.
Minut enne kolmanda mänguveerandi lõppu oli Kalev edu maha mänginud – 60:60 – ja viimasele veerandajale mindi seisul 62:64 – kogu teise veerandaja show oli läinud tühja nagu Tuhkatriinu-muinasjutus. Mäletate – tõld muutus taas kõrvitsaks, imekaunid hobused hiirteks jne.
Neljandal veerandajal Jenissei hoog jätkus. Kolme ja poole minutiga kiire 9:1 spurt ning esmakordselt oli vastaste edumaa kahekohaline. Viimase nelja minutiga suutis Kalev teha 11:2 spurdi ja vähendada vahe minut enne lõppu vaid 4-punktiliseks (80:84), ent enamat seekord ei suudetud.
Samal ajal Rishon-Le Zionis toimunud mängus suutis Sofia Lukoil Akademik alistada Maccabi 77:72, mis tähendab, et kõik kolm Kalev/Cramo vastast jätkavad eurosarja. Neist Jenissei saab järgmisel etapil võtta mõõtu Tartu Ülkool/Rockiga, kelle vastaste seas on ka Prantsusmaa klubi Chalon ja Itaalia klubi Cantu.