Hüvasti, viimane koht!11-12-2013

elegar_skopje_vastu

Kalev/Cramo alistas EuroCupi alagrupiturniiri eelviimases voorus kindlalt 84:69 Makedoonia meistri Skopje MZT ning kindlustas endale alagrupis eelviimase ehk viienda koha. Ty Abbott panustas 25 punkti ja 6 lauapalli, neli kaugviset tabanud Vlad Moldoveanu lisas 18, Tanel Sokk 13 ja Bamba Fall 10 punkti. Vigastustest ja muudestki muredest muserdatud Skopje parimad olid serblane Stefan Sinovec 12 ja Justin Reynolds 11 punktiga.

Kalevlased domineerisid mängu algusest lõpuni, samas jagus ärevaid hetki veel teise veerandaja keskpaigani. Avaveerandi 17:14  võitnud Kalevit tabas seisult 24:18, pärast Moldoveanu kaugviset, õnneks üürikeseks jäänud mõõn – Elegar tegi oma kolmanda vea, Veideman pallikaotuse ning eduseis oli vaid 24:22.

Järgnes aga fenomenaalne 20:3 vahespurt pärast mida oli seis 44:25. Poolaja võitis Kalev 47:29 ja kolmandal veerandajal kasvatati edu veel kuue punkti võrra. Viimasel mänguveerandil suutsid vastased vahet tublisti vähendada, ent põhieesmärk – võõrsil saadud üheksa-punktilise kaotuse ülemängimine – õnnestus Kalevil kindlalt.

Alar Varrak: „Me mängijad soovisid täna ennast tõsiselt tõestada ning soovisid seda mängu võita. Ma olen väga rahul selle võiduga, kuna tegemist oli tegelikult võrdsete lahinguga ja meil õnnestusid täna kõik asjad veidi paremini.“

Zoran Martic: „Me tulime Tallinna mitme noore mängijaga, et proovida uusi asju. Kuna ma asusin alles 10 päeva tagas meeskonna etteotsa, siis me vajame veidi aega, et üksteisega harjuda. Mõned asjad meil täna õnnestusid, kuid mitte kõik paraku.“