Hooaja lõpetuseks Kingilt võimas rekord24-04-2016

IMG_4449

BC Kalev/Cramo alistas VTB Ühisliiga põhihooaja viimases voorus Minski Tsmoki 81:73 (44:39) ja lõpetas tänavuse turniiri kaheksa võidu ja 14. kohaga. Võrdluseks – eelmisel hooajal koguti hiilgavad 13 võitu ja saadi, õigemini saavutati 9. koht.
Ent kui läheneda teise nurga alt – eelmisele eelnenud viie hooaja kogusummas sai Kalev kaheksa võitu, aga koguni 68 mängust.

Tänases mängus oli meie jaoks kaalul nii mõndagi – nimelt see, kas lõpetame turniiri 14. või 15. kohaga, Tsmoki jaoks seevastu midagi kaalul polnud. Võimalik, et see asjaolu mõjutas pisut vastaste motivatsiooni, sest vähemast Alar Varrak tunnistas pärast mängu, et ta ei mäleta, millal viimati kalevlased nii palju vabalt viskele pääsesid.

Mängu käik oli ometi tasavägine. Kalev võitis küll avaveerandi 23:13, ent teise veerandaja keskpaigaks oli mäng tasakaalustunud ja vastased ees 29:30. Sellelt seisult tegi Kalev 9:0 vahespurdi ja võitis poolaja 44:39, ent kolmanda esimese nelja minutiga spurtisid omakorda vastased 2:9 ja pääsesid taas ette. Veerandaja lõpuni jätkus punkt-punkti mäng.

Neljas veerandaeg kujunes Rolands Freimanise imetlusväärseks ühe mehe show’ks. Läti koondislane viskas sel veerandajal koguni 14 punkti ja tema kolm järjestikust kaugviset viisid Kalevi veerandaja keskpaigaks ette 68:61. Vastased tulid küll veel kolme punkti peale, ent siis läks hoogu Shawn King ning lõpuks kalevlaste võit kahtluse alla ei sattunud.

Freimaniselt lõpuks 31 punkti (vaid korra on ta VTB-karjääri jooksul visanud rohkem, 32 punkti VEFi vastu), Gregor Arbetilt 17 punkti ja Shawn Kingilt 15 punkti ja liiga rekordit (!!!) tähistavad 25 lauapalli. Vastastele tõi Anthony Hilliard 18 punkti.

Mängujärgsel pressikonverentsil tänas Freimanis fänne, kes on ebaõnne täis hooajal kõigile raskustele vaatamata meeskonnale ustavaks jäänud ning lubas tänutäheks kinkida fännidele Eesti meistritiitli.