Hooaja esimene karikas käes!19-09-2015

AL_L0267

Rakveres Kastani Arenal toimunud hooajaeelse kontrollturniiri Unibet Cup finaalis alistas BC Kalev/Cramo numbritega 70:62 (23:25) Rakvere Tarvase. Gregor Arbet tabas viiest kaugviskest neli ja kogus 20 punkti, Marco Killingsworth lisas 12, Erik Keedus ja Martin Dorbek 10 punkti. Josh Boone’i saagiks jäid 6 punkti ja 8 lauapalli, Brandis Raley-Rossile 5 punkti ja 9 lauda. Ka Sten Olmre kogus 5 punkti, ent mõneski mõttes olid need mängu tähtsaimad. Sellest allpool. Rain Veideman mängu ei sekkunud.

Tarvase poolel kogus Nemanja Maric 14, Reinis Strupovics 12, Roberts Stumbris 11, parima eestlasena Mario Paiste 6 punkti ja 6 lauapalli.

Avaveerandil kätte saadud algedu 16:8 uinutas kalevlasi ja teine veerandaeg kuulus täielikult kodumeeskonnale. Kalevlased jäid rohkem kui neljaks minutiks nullile, vastane võitis veerandaja koguni 17:7 ja ühes sellega ka avapoolaja 25:23.
Kolmandal mänguveerandil rebis Tarvas ette juba 37:30, kuid Sten Olmre korvidest sai alguse Kalev/Cramo 16:2 vahespurt (Arbetilt 8), misjärel olid sinisärgid omakorda ees 46:39. Veerandaja viimane minut kuulus omakorda taas kodumeeskonnale ja viimasele veerandajale mingi vastu viigiseisul 46:46.

Otsustava veerandaja alguses Kalevi ootamatu mõõn jätkus. Tarvas sai ette 51:46. Kolm ja pool minutit enne mängu lõppu viigistas Arbeti kaugvise seisu 59:59. Stumbrise kaugvise viis Tarvase kohe taas ette, kuid see jäigi kodumeeskonna viimaseks rõõmuhetkeks. Kalev/Cramo lõpetas mängu 11:0 spurdiga (Dorbekilt 5) ja minut enne lõppu oli Kalev ees 66:62. 40 sekundit enne lõppu noppis Arbet ründelaua ja siis tõi oma esimese korvi mängust ka Brandis Raley-Ross, kelle kollane mängusärk enne mängu Kastani Arena „Hall of fame“ seinale riputati.
„Kontrollturniiri eesmärk ei olegi suuri võite taga ajada, vaid vaadata rohkem, kes kellega paremini klapib,“ sõnas Alar Varrak pärast mängu Delfile ja nimetas rasket mängu õpetlikuks kogemuseks.
Teisipäeval-kolmapäeval mängib Kalev/Cramo Soomes Kotka KTP Basketi ja Loimaa Nilan Bisonsiga.