Homme selgub põhiturniiri võitja04-04-2014

kalevi_timeout

Alexela korvpalli meistriliiga põhiturniiri võitja selgub 99,99% tõenäosusega homme Tartus. Jääb veel üks väga teoreetiline variant, et võitja selgub päev hiljem aga kuna see on liiga teoreetiline, siis me sellele hetkel ei keskendu. Homne mäng põhiturniiri võidule TÜ/Rocki vastu algab TÜ Spordihoones kell 19 ning mängust teeb otseülekande ka Delfi TV.
Kalevlaste poolel ei tee kaasa Ty Abbott, Indrek Kajupank ja Kristjan Kitsing. Kui esimene nimetatutest taastub põlveoperatsioonist, siis Indrek Kajupanka vaevab sportlase song ning Kristjan Kitsing väänas viimases mängus Pärnuga jalga.
Kuidas sel hooajal omavahel mängitud on? Kohtutud on neljal korral ning omavaheliste mängude seis on 2:2. Esmakordselt kohtuti omavahel sel hooajal 9.novembril, kui piigid ristati Tartus. Mängust väljus võitjana tiitlikaitsja numbritega 78 : 75. Kalelaste resultatiivseim selles mängus oli Bamba Fall 17 punktiga. Tanel Sokk ja Vlad Moldoveanu lisasid mõlemad 16 ja Rain Veideman 15 silma. Kolmik Abbott-Gibson-Elegar kogusid kamba peale selles mängus 3 punkti ja need kõik jäid Elegari arvele.
Teistkordselt ristati piigid taas Tartus, kui jõulude eel kohtuti karikafinaalis. Paraku siis tuli tunnistada tartlaste kahepunktilist paremust 69 : 71. Tolles mängus oli kalevi parim Frank Elegar 19 punkti ja 9 lauapalliga. Indrek Kajupank lisas 14, Tanel Sokk ja Bamba Fall 10 punkti. Must päev oli tol korral Vlad Moldoveanul, kes viskas vaid 3 punkti ning ei tabanud seejuures ühtegi kuuest kahepunktiviskest. Kogu meeskond viskas tagasihoidlikult ka kaugviskeid, tabades 12st katsest vaid 3. Ty Abbott tulistas seejuures mööda kõik 5 katset.
Kõige „mustem“ mäng kalevlaste poolelt vaadatuna oli aga põhiturniiri teine mäng, kui jaanuarikuu viimasel päeval mängiti Saku Suurhallis. Kaotusnumbriteks kirjutati 68 : 75. Kalevi parim oli taas Frank Elegar, kes kogus 16 punkti ja 15 lauapalli. Vlad Moldoveanu lisas 15 punkti ja tema takistamisel tehti 10 viga. Curtis Millage viskas tolles mängus mööda kõik 5 kaugviset.
Viimati kohtuti omavahel 26.märtsil Saku Suurhallis. Võit kuulus Kalev/Cramole 87 : 77. Taas tegi imelise kaksikduubli Frank Elegar, kelle arvele jäi 17 punkti ja 18 lauapalli. Vlad Moldoveanu arvele jäi samuti 17 punkti, Gregor Arbeti kontosse kogunes 14 silma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.