Hingekriipiv lisaajakaotus!23-10-2016

joyce_vs_arbet

Mitmel korral 10-punktilisest kaotusseisust välja roninud Kalev/Cramo pidi Valgevenes vanduma alla Tsmoki-Minskile lisaajal numbritega 81:88. Seejuures oli hea võimalus kaalukauss enda kasuks pöörata veel lisaaja avaminutitel, kuid kahjuks tabati kuuest vabaviskest vaid kaks ning seisult 81:78 võtsidki vastased oma. Veel normaalaja lõpus näitas Kalev suurepärast mängu, tulles viimase nelja minutiga välja 10-punktilisest kaotusseisust. Seda peamiselt tänu Demonte Harperile, kes neil hetkedel oma 20 punktist 7 tõi. Olulised korvid tabasid ka Sten Sokk ja Gregor Arbet. Vastaste poolelt tegi lõppkokkuvõttes enim pahandust 27 sanga toonud mängujuht Dru Joyce, kes mängis tervelt 43 minutit, lisaks veel 5 lauapalli ja 6 söötu. Mängu lõpphetkedel oli keeruline pidurdada ja üle mängida 210-sentimeetrist horvaati Dorde Gagic’it, kes tõi 13 punkti ja 15 lauapalli ning tegi otsustavatel hetkedel kolm vaheltlõiget. Harperi kõrval tõi Arbet 14 punkti, Ljutitš lisas 12 punkti ja 11 lauapalli, Gladness 9 punkti ja 10 lauapalli. Tänases kohtumises ei teinud kaasa Dorbek ning Tollefsen, kes sai eelmises kohtumises peapõrutuse. Visete tabavusprotsent jäi täna kasinaks (37), palju anti ära vabavisetel (28st 19) – Minsk eksis 21st vabaviskest vaid kolmel ning tegi kaks pallikaotust vähem. Kalev jätkab kahe kaotuse ja võiduga, Tsmoki 2 võidu ja kaotusega.