Himki ei jätnud midagi juhuse hooleks22-01-2017

crahim2lai

Saku Suurhallis ehmatusega pääsenud BC Himki näitas kodusaalis võimu ja alistas BC Kalev/Cramo kindlalt 81:57 (38:24). Tallinnas puudunud Aleksei Šved viskas juba avaveerandil 9 punkti ja kogus lõpuks 18 punkti ja 6 korvisöötu. Marko Todorovic lisas 13 ja Jacob Pullen 11 punkti. Vaid 37%-liselt tabanud Kalevile tõi Mickell Gladness 12 ja vigastuspausilt naasnud Vitali Ljutõtš (vaid 16 minutiga) 11 punkti. Laud vastastele 38:37, pallikaotused 12:15.

Himkile oli see tänavuses VTB Ühisliigas 10. võit 13 mängust, Kalevile 11. kaotus kahe võidu kõrval. Himki on Kalevist jagu saanud kõigis seni omavahel peetud 12 mängus. Kalev punktisaak jäi viimati alla 60 punkti 2015.aasta novembris võõrsil sellesama Himki vastu.

Avaveerandil tabas Kalev vastasest pisut paremini (4/14 vs 4/15), ent vastased teenisid ja ka tabasid 8 vabaviset (meie – 0/2) ning asusid juhtima 16:8. Kalevi esimesed 10 punkti viskasid tsentrid Gladness ja Simmons, pakkudes ka vägevaid pealtpanekuid.
Kui avaveerandil kaugvisked korvi ei leidnud, siis teisel tabasid vastaste poolel kaugelt Hummel, Pullen ja kaks korda Šved, meie poolt Arbet ja Sokk – lähivisetel olid vastased siiski sedavõrd palju täpsemad, et poolaja lõpuks kärises vahe 14-punktiliseks. Švedil oli koos juba 15 punkti, meie parimal Gladnessil 8, aga ka kolm viga. Kalevi visketabavus 11/31, vastastel 13/34, kaugelt vastavalt 2/9 ja 4/11. Mängu lõpuks jäi kalevlaste kaugvisketabavus 21% peale (4/19), vastastel kerkis see 50% ligi (11/24).
Kolmandal veerandajal oli mängus pinget silmnähtavalt vähem. Mõlema meeskonna tegevus rünnakul oli märksa ladusam. Avaveerandil kogutud 8 punkti täitus Kalevil juba kolme ja poole minutiga, paraku tabasid vastased veelgi paremini ja veerandaja viiendal minutil oli vahe korraks 19.
Kalevlased ei visanud siiski püssi põõsasse ja võitluslikkust jagus isegi ülearu – olgu näiteks kasvõi Alar Varrakule liiga hääleka kaasaelamise eest antud tehniline viga, mille ilmse ebaõigluse tõestuseks ei teeninud vastased sellest ainsatki punkti.
Vahepeal taas 14-15 punkti peale jõudnud Kalev ei suutnud mängu tagasi tulla ja veerandaja viimasel sekundil korvi kukkunud viskest sai Himki ette 59:40 – pinge oli mängust kadunud, jäi vaid lõppseis vormistada.
Neljandat veerandaega alustas Kalev taas suurepäraselt – tabasid Gladness ja seni visetest hoidunud Ljutõtš, vahe korraks taas 15. Todorovic ja Pulleni korvidest kasvas vahe esmakordselt 20 punktini, ent hoogu läinud Ljutõtši tabamused ei lasknud esialgu seisul liiga koledaks minna. Viimase kahe ja poole minutiga tegid vastased siiski 8:2 lõpuspurdi ja võitsid seega kõik neli veerandaega vähemalt 5-punktise vahega.
VTB karussell jätkub Kalev/Cramo jaoks juba 26.jaanuaril, kui võõrustatakse tabeli punast laternat, Permi Parmat,