Hiilgav avapoolaeg, kuid Loko oli liiga tugev30-11-2015

IMG_6598

VTB ühisliigas andis BC Kalev/Cramo täna igati väärika lahingu Euroopa tippu kuuluva Kranodari Lokomotiv Kubani vastu. Avapoolaeg võideti 47:41, ent mängu lõpuks tuli vastu võtta kaotus 71:89. Nii jätkus Kalevi kurb seeria tugeva ja rikka vastase vastu – seni peetud viiest omavahelisest kohtumisest on kõik kaotatud kahekohalise punktivahega. Lohutust pakub (ja miks mitte lohutust otsida?) ehk teadmine et Kaunase Žalgiris kaotas samale vastasele hiljuti palju armetumalt – 50:80.
Kalev/Cramol on nüüd kaheksast mängust kolm võitu, Lokol kaheksast mängust viis võitu.

Võidumeeste poolel tegid täna enim pahandust Victor Claver 21 punkti ja 10 lauapalliga ning Anthony Randolph 15 punktiga.
Kalev/Cramole tõi Josh Boone 16 punkti ja 8 lauda, Erik Keedus 15 punkti ja 5 korvisöötu ning Rain Veideman ja Janar Soo 9 punkti. Rolands Freimanis piirdus parku 5 punktiga ja Gregor Arbet jäi suisa nullile.
Kalev/Cramo võitis laua 37:33 (ründelaud 12:8), pallikaotusi kogunes lõpuks 15. Kaugelt tabati 27 viskest 10, vastased 21st 9. Nukker oli vabavisete statistika – Kalev tabas 17st 9, vastased 34st 26!

Esimesel veerandajal oli Kalevil tükk tegemist, et mäng käima saada. Nelja mänguminuti järel oldi taga 0:11, kolm minutit hiljem 9:20. Järgnes aga (vastaste taset arvestades) üsna uskumatu ümbersünd. Avaveerand lõpetati 9:2 spurdiga ja numbrid olid juba igati soliidsed – 18:22. Teisel veerandajal oli aga kalevlaste ülekaal kohati lausa sedavõrd suur, et vastaste kogenud peatreener Giorgios Bartokas kaotas närvid, teenides tehnilise vea. See juhtus teise veerandaja kuuendal minutil, pärast Erik Keeduse vastu tehtud ebasportlikku viga (hiljem, pressikonverentsil, nimetas Bartzokas intsidenti kohtunike poolseks austuse puudumiseks korvpalli kui sellise vastu!) – Kalev juhtis selleks ajaks 34:30, seejuures oli Keedus visanud meie 16 punktist 8.

Kodumeeskonna edu kasvas veelgi, juhiti juba 38:30. Lokomotiv suutis vahet veidi vähendada, kuid Keeduse ja Janar Soo kaugvisetest sai Kalev ette 45:37. Poolajavileks tablool 47:41, Keedusel koos juba 12 punkti, vastastel oli õnnestunud saada vaid 3 ründelauda.

Vaheajal suutis Bartzokas, kahe aasta tagune Euroliiga meister, oma mängumeeste häälestusele põhjaliku remondi teha ja platsil oli (meie kahjuks) juba hoopis teine, igati oma staatusele vastav meeskond. Kaitses suruti oma tahtmine peale ning kolmanda veerandaja esimese seitsme minutiga suutis Kalev/Cramo skoorida vaid 4 punkti (visked – 2/9, lisaks 3 pallikaotust), jäädes kaotusseisu 51:58. Kalev omakorda ei saanud kuidagi kinni kolmekordset Euroopa meistrit Victor Claveri, kes viskas vastase 17 punktist 9. Veerandaja lõpuks suutis Kalev küll vastaste hoogu pisut talitseda, s.t. vahe enam samas tempos ei suurenenud, kuid viimasele veerandajale mindi vastu siiski üsna lootusetust seisust – 57:69. Kogu kolmas veerandaeg seega 10:28.
Neljandal veerandajal ei suutnud Kalev vastasele ohtlikuks saada, säravaimaks hetkeks jäi Sten Soku lõpusekundi kolmene.
Juba kolmapäeval kohtutakse FIBA sarja viimases voorus Krasnojarski Jenisseiga.