Hiilgav algus08-10-2016

sten-sokk

BC Kalev/Cramo alustas VTB Ühisliiga hooaega vägeva 86:72 (40:41) võiduga võõrsil Permi BC Parma üle. Viimasel kolmel hooajal oli avamäng kaotatud. Tänagi oli mängu algus kurjakuulutav ja teisel veerandajal oli Kalevi kaotusseis juba 13-punktiline. Sama veerandaja lõpus tehtud 12:0 vahespurdiga tuli Kalev aga mängu tagasi ning neljanda veerandaja alguses spurditi uuesti – seekord 10:0, misjärel saavutatud 15-punktilist edumaad suuremate raskuseta ka hoida õnnestus.
Demonte Harper hiilgas 29 punktiga, Vitali Ljutõtš lisas 16, Rain Veideman 11, Mickell Gladness 10 ning kolmanda veerandaja viimasel sekundil ülitähtsa kaugviske tabanud Erik Keedus 7 punkti. VTB-liigas debüüdi teinud Parma ridades kogus (kunagi ka Tartu Rockis mänginud) Ivan Neljubov 16, klubi ainus võõrleegionär Danilo Andjusic 14 ja Sergei Tšernov 13 punkti.
Kalevlased tabasid 54-protsendiliselt, lähiviskeid koguni 66-protsendiliselt ja igati õiges kohas oli Permis, Martin Müürsepa kunagises kodusaalis, ka vabaviskejoon – 17 vabaviskest eksisid kalevlased vaid ühel – just see tabamus jäi täna Demonte Harperit lahutama 30 punktist.
Veebruaris Venemaa karikavõitjaks kroonitud Parma alustas hästi. Avaveerandil tegi kodumeeskond 13:14 seisult 10:2 spurdi ja juhtis kuni avapoolaja lõpuminutiteni suhteliselt kindlalt. Teise veerandaja keskel luhtus Kalevil järjest seitse rünnakut ja vastased rebisid ette 37:24. Harperi korvid tõmbasid Kalevi taas käima ja kui Rain Veidemanil õnnestus sisuliselt ühe rünnakuga viis punkti teenida (ebasportliku vea eest teenitud vabavisked + tabav kaugvise), oli kaotusseis kahanenud minimaalseks. Harperil oli poolajaga koos juba 17 punkti.
Kolmanda veerandaja alguses rebis Kalev ette 45:41, pärast Sten Soku kaugviset ja kaht korvi Ljutõtšilt kärises vahe juba kaheksale. Veel suutis Parma initsiatiivi haarata ja kahe punkti kaugusele tulla, ent Keeduse buzzer-beater kindlustas Kalevile enne viimast mänguveerandit viiepunktilise edumaa. Neljandat veerandaega valitses Kalev juba kindlalt – korvid Harperilt ja Keeduselt ning Upshaw jõuline pealtpanek kasvatasid vahe kahekohaliseks ja kindlat edumaad hoiti lõpuni.
18.oktoobril kohtub Kalev võõrsil Peterburi Zenitiga.