Finaalseeria esimene vaatus kuulus Kalev/Cramole10-05-2013

skee

Neljapäeva õhtul tehti Saku Suurhallis algust G4S Korvpalli Meistriliiga finaalseeriaga, kus omavahel alustasid tulist seeriat meistritiitlini põlised rivaalid Kalev/Cramo ning TÜ/Rock. Esimese mängu võitis kodumeeskond Kalev/Cramo 83:69.   GALERII

“Oli paar ärevat momenti, aga õnneks ei suutnud nad meid ära karistada. Kaitses ei olnud meil täna kõige parem päev. Aga kui meil ka nõrkushetked tekkisid, siis nad ei suutnud õnneks suurt vahespurti teha,” rääkis Varrak Delfi TV-le ja TV 6-le.

Esimene veerandaeg möödus tasavägiselt. Alguses oli näha, et mõlemad meeskonnad tundsid selgelt finaalseeria pinget ning korvid olid visad tulema. Kohmetuses toibuti aga kiirelt ja seejärel läks lahti võrdsete heitlus. Kogu esimese veerandi ei suutnud kumbki oma paremust maksma panna ning pisikesele pausile mindi kalevlaste väiksel 24:20 eduseisul. Teisel kümnendil läks kodumeeskond aina paremasse hoogu. Armands Škele juhtimisel kasvatas Kalev oma eduseisu poolajaks juba 4-punktiliseks, seisuks 44:30.
Kullamäe andis Kalevile au: „Kalev oli täna parem. Ta oli kuidagi energilisem ja enesekindlam, eriti esimesel poolajal. Kui me ka mängu tagasi saime, oli neil meie vastustele alati oma vastus olemas.“
Pärast riietusruumist tagasi tulekut läks edasi pingeline heitlus. Kuigi Kalev hoidis juhtohjasid kindlalt enda käes, ei tulnud kergelt midagi. Tartlased hakkasid teisel poolajal kaitses aina tihedamalt mängima ning see tõi edu. Vahe siiski püsis ja enne otsustavat kümmet minutit juhtis Kalev 63:53. Viimasel veerandajal hakkas Rock veelgi rohkem kalevlastele peale käima ning tartlaste kaotusseis hakkas vähenema ja pärast Vallo Allingu tabavat korvi oli see vaid 5 punkti. Kohtumise lõpuminutid kuulusid aga jällegi Kalevile, kes võttis lõpuks kindla 83:69 võidu.

Kalevlastel tegi hea mängu Armands Škele, kes viskas 19 punkti ja korjas 7 lauapalli. Bamba Fall lisas 18, Gary Wilkinson ja Gert Dorbek 11 ning Tanel Sokk ja Ty Abbott 10 silma. Rocki poolelt oli pidurdamatus hoos lõpuks 26 punkti visanud Justin Ingram. Teisena jõudis kahekohalise arvu punktideni Vallo Allingu, kes tõi tartlastele 12 punkti.