FINAALI EELÕHTUL: SEITSME MAAGIA10-05-2017

cramo7

Meistriliiga finaali alguseni on jäänud vähem kui 48 tundi. Paras aeg hakata meeleolu kruvima.

Täna heidame pilgu ajalukku ja numbrimaagiasse. Üllatava seigana on revolutsioonilised sündmused koduses korvpallis aset leidnud seitsmeaastaste vahedega. Tänavu – Rapla esmakordne finaalipääs ja tartlaste esmakordne finaalist välja jäämine ei vähem ega rohkem kui 14 (ehk 7+7) aasta järel. Tulgu meistriks kumb tahes – korvpalliaasta 2017 läheb ajalukku just Rapla hõbedase või kuldse jäljega.

2010.aasta oli Eesti korvpallis kollase revolutsiooni aasta. Võimsa mörina saatel kappas kohaliku korvpalli tippu Tarvas, sarviline elukas, ohje hoidmas Sõber, Müürsepp, Veideman ja Kriisa – ei enne ega pärast pole „Väge täis“ linnal korvpallifinaali asja olnud. Kalev/Cramo jaoks tähistab aga just see aastanumber ainulaadset tulemust – pronksmedaleid. Muide – tänaseks on Kalev/Cramo nimeline meeskond võitnud just seitse meistritiitlit!

2003.aasta on kurioosne küll pigem tagantjärgi. Nagu juba vihjatud, järgnes just sellele aastale Tartu Rocki/Ülikooli 13-aastane finaalis mängimise seeria. Teisisõnu – seni viimast korda kohtusid just sel aastal finaalis kaks pealinna klubi. Oma esimese ja (seni) viimase meistritiitli võitis peatreenerina Andres Sõber.

1996.aasta läks ajalukku BC Kalevi rekordiga – põhiturniiril võideti kõik 36 mängu, play-offis sinna otsa veel 9/9. Arvestades, et viimasel ajal peavad meistriliiga tippsatsid märksa vähem mänge, võib Kalevi 45/45 jäädagi igaveseks ajaks rekordina püsima. Sama aasta tähistas tegelikult Tartu korvpalli uut sündi – finaalipääsuga võeti super-Kalevi järel maksimum ning Valmo Kriisa, 18-aastase Tanel Teini ja vendade Liivakute vedamisel tuldi meistriliiga tippu selleks, et jääda.

Mida arvate – millega võiks ajalukku minna 2024. aasta meistriliiga – kas näeme esmakordselt finaalis Pärnut? Kohtumas Audentesega (või mis iganes noortemeeskonna nimi selleks ajaks on?)? Andres Sõber võidab treenerina oma teise meistritiitli? Veel variante?

 

Kommenteerimine keelatud.