Euroliiga tippklubi pääses ehmatusega20-03-2016

craloko3

VTB Ühisliigas Euroliiga tugevaimate hulka kuuluva Lokomotiv Kubaniga kohtunud BC Kalev/Cramo näitas kolme veerandaja vältel, et tasemevahe rikka ja võimsa klubiga polegi nii suur, kui arvata võiks. Kalev juhtis Lokomotivi vastu suurema osa mänguajast, kuid saatuslikuks sai vastaste 15:0 vahespurt neljanda veerandaja alguses. Lokomotiv võitis 71:67 (29:32) ja sai tabelisse 18. võidu, Kalev omakorda seitsme võidu kõrvale 17. kaotuse. Esmakordselt suutis Kalev Kubaniga terve mängu võrdselt heidelda – eelmises viies mängus oli vastane saanud kahekohalise võidu.

Kalevi poolel hiilgas Shawn King 17 punkti ja 15 lauapalliga, Rolands Freimanis lisas 14, Rain Veideman 10 ning Gregor Arbet ja Janar Soo 8 punkti. Kaasa ei teinud Morris Curry. Vastastele tõi Victor Claver 16 ja Ryan Broekhoff 14 punkti. Just Broekhoffi tegutsemine neljandal veerandajal võttis Kalevilt võimaluse täna korvpallimaailma šokeerida. Pärast seda, kui vastaste peatreener Georgios Bartzokas oma hoolealused minutilisel vaheajal korralikult läbi sõimas, võttis austraallane mängu enda peale, tabas kolm kaugviset ja kindlustas meeskonnale võidu.

Vastaste visketabavus oli lõpuks 37%, ent ründelauas edestati Kalevit 17:6. Pallikaotustest teenis vastane 15 punkti, Kalev – 7. Kalev tabas kaugelt vaid 6/26, ent korvi alt teeniti 36 punkti vastaste 24 vastu.

Kalev alustas vägevalt. Shawn King kogus kuue minutiga 9 punkti ja Kalev rebis ette 19:10. Kahjuks lubati vastasel avaveerand lõpetada kahe tabava kaugviskega. Ka teisel veerandajal ei pääsenud kodumeeskond kordagi juhtima – õigupoolest ei meenutanud miski nende tegutsemises Euroliiga tippkvaliteeti – visketabavus oli alla 33%, vabaviskeid tabati vaid 2/8. Vaid lauas domineeris vastane ja ka olukorrad, kus kolmepunktijoone taha vabaks jäädi, karistati kindlalt ära.

Teise poolaja alguses õnnestus vastastel teha 9:0 spurt ja esmakordselt juhtima pääseda, ent vabavisetel puterdati edasi, lisaks sai Anthony Randolph kohtunikuga vaidlemise eest tehnilise vea ning Kalev pääses taas ette – viimase veerandaja eel juhiti 50:49.

Vaatamata kaamera ja mikrofoni lähedusele nahutas Bartzokas oma tituleeritud mängumehi time-out’i ajal nagu köster koolipoisse ning meie õnnetuseks see mõjus. Vastased tegid kiire ja otsustava spurdi ja said ette 68:55, kui mängida jäi vaid kaks ja pool minutit. Kalevlased võitlesid küll vapralt lõpuni ja lõpetasid mängu omakorda 12:3 spurdiga. Võidulisa ei teenitud, ent respekti usutavasti küllaga.