Eurohooaja avapauk: läks nii nagu karta võis15-10-2013

skele_palliga_taustal_moldoveanu

BC Kalev/Cramo alustas EuroCup alagrupiturniiri suure 60:86 (32:47) kaotusega Türgi meistrivõistlustel teise koha saanud BC Banvitilt. Kalevlased juhtisid mängu 21 sekundit, saatuslikuks sai teine veerandaeg, mis kaotati 10:22.

Mängu esimesed minutid ennustasid pärast viieaastast vaheaega taas tugevuselt teises eurosarjas osalevale Kalev/Cramole ei midagi vähemat kui katastroofi – kahe ja poole minutiga oldi taga 0:7. Ometi mäng tasakaalustus ja peamiselt Armands Škele vedamisel (esimese 8 minutiga 9 punkti) tuldi mängu tagasi. Üheksandal minutil viis Bamba Falli pealtpanek Kalevi esimest ja viimast korda juhtima (21:20). Paraku sellega helged hetked ka piirdusid. Teise veerandaja alguses aga tegid vastased 12:2 vahespurdi ja tabloo näitas Türgi klubi 13-punktilist eduseisu (37:24). Avapoolaeg väljakuperemeestele 47:32.

Pärast vaheaega „türgi saun“ jätkus – kaks aastat tagasi Moskva CSKAs mänginud Sammy Mejia ja 23-aastase Drew Gordoni korvidest tuli järjekordne (9:2) vahespurt ning veerandaja keskpaigaks kärises vahe juba 28-punktiliseks. Viimase, pehmelt öeldes tagasihoidliku tähtsusega veerandaja kalevlased võitsid, kuid suurest kaotusest see ei päästnud.

Kalevlaste parimana kogus Bamba Fall 16 punkti ja 7 lauapalli, Armands Škele lisas 13 ja Vlad Moldoveanu 10 punkti. Võitjatele tõi Mejia 15, Earl Rowland ja noro sloveen Klemen Prepelic 10 punkti.

Ühes väga olulises aspektis tuleb Kalevile au anda – nimelt suudeti kardetud kogukate vastastega lauas hästi toime tulla. Kalev võitis lauavõitluse 39:32 (ründelauad koguni 16:5!). Ent need pingutused luhtas olematu kaugvisketabavus – 20 kaugviskest tabasid meie mehed vaid kaks. Vastased seevastu tabasid kaugelt 18st viskest 8. Ka vabavisked mängisid suurt rolli – Kalev teenis neist 4, vastased 14 punkti.

Kalev/Cramo osales EuroCup sarjas viimati kuus aastat tagasi Veselin Matici juhendamisel. Tookord võideti alagrupis kolm ja kaotati seitse mängu – suurim, 28 punktiline kaotus saadi kodus Villerbanne ASVELilt.

Teises G-alagrupi tänases mängus alistas Riia VEF kodusaalis Skopje MZT 80:71. Homme mängivad Haifa Maccabi ja Kaasani Unics. Järgmise euromängu peab Kalev/Cramo 23.oktoobril, kui võõrustatakse Riia VEFi.

Alar Varraku esimesed kommentaarid pärast mängu olid: „Vastased tegid tõesti väga hea mängu ja ega meil sellise klassiga meeskonna vastu võõrsil võimalust pole, kui me tabame nii kehvalt väljakult viskeid. Kuna me viskasime nii palju mööda said nad väga palju võimalusi poolkiireteks, mida nad ka väga hästi lahendasid. Škele hoidis meid mõnda aega küll ilusti mängus, kuid kuna mängutempo oli väga kõrge ei saanud ma teda ka 40 minutit paraku tappa. Kui tema aga pingil puhkamas oli, kadus meil paraku rünnakuteravus. Meil paraku oli puudu vigastuse tõttu ka Veideman, kellest tundsime kindlasti täna kõvasti puudust. Heameelt teeb, et suutsime teha vähe pallikaotusi ning võitsime ka lauavõitluse. Elegar oli lauas väga tubli, kuid paraku keerasid mitmed ta visked korvirõngast täna vee välja. Kui vahe oli suur andsin võimaluse ka Kitsingule tema asemel, et temagi saaks väärtuslikke minuteid sellises mängus. Abbott viskas küll sisuliselt kõik täiesti normaalsed visked, kuid juba mitmendat mängu järjest paraku ei tabanud ta. Tore on Bamba elluärkamine, kes sai hakkama mitme ilusa pealtpanekuga ning loodetavasti ammutas sellest enesekindlust ka järgmisteks mängudeks.“

Järgmist mängu silmas pidades lisas meeskonna peatreener, et Nižni Novgoradi vastu on Kalev/Cramol kindlasti omad võimalused, kuna tegemist on veidi nõrgema võistkonnaga kui Banvit. Loodetavasti hakkavad kodusaalis lõpuks ka visked sisse kukkuma ning vaja oleks veidi rohkem ka vabaviskeid teenida. Loodetavasti on tagasi Veideman, mis lisaks kindlasti kõvasti ründeteravust.“

Kalev/Cramo järgmine mäng on pühapäeval VTB liiga raames, kui Tallinna külla tuleb Nižni Novgoradi meeskond. Mäng Saku Suurhallis algab kell 17. Piletid on saadaval Piletilevi müügipunktidest üle Eesti.