Elegari võidukas tagasitulek19-02-2017

IMG_4881

BC Kalev/Cramo sai VTB Ühisliigas järjekordse kaotuse, jäädes kodus numbritega 82:91 (42:40) alla Krasnojarski Jenisseile. Kehvapoolne lähivisete tabavus (19/43 ehk 44%) ja masendav allajäämine lauas (29:52, ründelauad 5:17) võtsid võimaluse tugevast, kuid siiski võidetavast vastasest jagu saada. Jenissei tabas hiilgavalt kaugelt (14/28), nende tänane parim, Vassili Zavorujev, koguni 6/8. 22 punkti on Zavorujevi hooaja rekord. Järjekordse kaksikduubliga sai hakkama Ühisliiga parim lauavõitleja ja kõrgeima efektiivsusnäitajaga mees, Kalevi fännide omaaegne iidol Frank Elegar, kes kogus 18 punkti ja 16 lauapalli (tema vastu tehti ka 9 viga, efektiivsus – 30!). Mängu järel ei varjanud Elegar emotsioone, tänades publikut ja tunnistades, et juba Tallinnas maandumisest saadik ei suuda ta uskuda, et peab mängima Kalev/Cramo vastu.
Kalevi poolel sai Vitali Ljutõtš hakkama oma Ühisliiga-karjääri rekordiga, kogudes 30 punkti. Mark Tollefsen lisas 14, oma VTB-karjääri 80. mängu mänginud Rain Veideman 13 ja Demonte Harper 12 punkti. Paraku tabasid kaks viimatinimetatut täna kehvasti – Veideman 5/15 ja Harper 4/16.
Avapoolaja võitnud ja teise poolaja alguses 46:40 ette läinud Kalev jäi kolmeks ja pooleks minutiks kuivale, vastased sai 10 punkti järjest, läksid ette 46:50 ega andnudki enam edu käest. Kalevlased eesotsas Ljutõtšiga tabasid küll piisavalt, et hoida vastaseid käeulatuses, ent ikka ja jälle teenisid vastased ründelauast uue võimaluse või siis tulid üle keskjoone ja panid kohe kiire kolmese, ja nii kulges mäng sisuliselt kogu teise poolaja. Kuus minutit enne lõppu suutis Kalev vahe veel neljale punktile vähendada, ent kiirelt kasvastas Jenissei vahe 11-le. Ljutõtši kolmene ja Simmonsi vaheltlõige andsid veel võimaluse ning mine tea, mis võinuks juhtuda, kui Keeduse kaugvise poolteist minutit enne lõppu korvi kukkunuks, paraku oleksid ei maksa.
Pressikonverentsil tõdes Alar Varrak, et play-offi pääsu võimalused on taandunud teoreetiliseks, nüüd tuleb võidelda igas mängus oma au nimel. Probleemid lauavõitlusega on Kalevit saatnud kogu hooaja vältel, märkis Varrak, ning pakkus välja, et probleemi tuum võib peituda selles, et eelnevatel hooaegadel on Kalevi korvialust valitsenud Elegari ja Boone’i sugused mehed ning ülejäänud meeskond jõudis sellise turvalisusega ära harjuda, kuid sel hooajal ei ole keskmängijad suutnud nii kindlalt lauas tegutseda ja meeskondlik lauavõitlus on seetõttu kannatanud.
Kalev/Cramo jaoks jätkub hooaeg kolmapäeval Balti liiga mänguga TTÜ vastu, Balti liigas mängitakse 7.märtsil Kaasani Uniksiga.