Eesti Meister 2013 on taaskord BC Kalev/Cramo18-05-2013

2013meister

BC Kalev/Cramo alistas  G4S Korvpalli Meistriliiga finaalseeria neljandas mängus 81:69 Tartu Ülikool/Rocki meeskonda ning tuli kolmandat aastat järjest seeria 4-0 võiduga Eesti Meistriks.

Varrak sõnas võidu järel: „Loomulikult on magus võit. Iga võit on magus.“

“Las teised otsustavad, kas saime hakkama või ei. Võidu tõi peamiselt enesekindlus. Olime füüsiliselt paremad ja visked läksid paremini – nii see enesekindlus mäng-mängult kasvas. Raskeid hetki oli muidugi ka,” tõdes Kalevi loots.

Tasavägist mängu jätkus vaid mõneks minutiks. Seejärel tabasid Kalevi mängijad mitmel rünnakul kaugelt, juhtides veerandaja lõppedes 27:16. Teisel veerandil jätkus kalevlaste hea hoog ning poolaja lõppedes oli Kalev/Cramo eduseisus 47:32. Teisel poolajal proovis Rock mitmel korral mängu enda kasuks pöörata, kuid tulutult. Kalev hoidis initsiatiivi kindlalt enda käes, võites kohtumise lõpuks 12 punktiga 81:69.

Kalevlaste punktid jagunesid väga tasavägiselt. Parimad olid Tyshawn Abbot 16 ning Frank Elegar 15 punktiga. Elegar korjas lauast lisaks 12 palli, tehes järjekordse kaksikduubli. Armands Škele lisas 13 ning Gary Wilkinson 11 silma. Üleplatsimees oli Rocki poolelt Rain Veideman, kes viskas 19 punkti. Teda toetasid Justin Ingram 14 ning Ivan Nelyubov 12 punktiga.

Finaalseeria parimaks mängijaks valiti Kalevi tagamängija Tanel Sokk. Tegu oli Alar Varraku esimese meistritiitliga klubi peatreenerina.