CSKA osutus liiga tugevaks01-11-2015

bransid

VTB Ühisliigas kohtus BC Kalev/Cramo võõrsil Euroopa absoluutsesse tippu kuuluva Moskva CSKAga ja kaotas suurelt 67:100 (42:46). Kerget lohutust pakub teadmine, et kuni kolmanda veerandaja keskpaigani oli mäng sisuliselt võrdne.

Brandis Raley-Ross viskas 18 punkti, neist 17 avapoolajal. Rolands Freimanis lisas 11, Gregor Arbet ja Sten Sokk 8, temalt ka 8 korvisöötu. VTB-liiga parim lauavõitleja Josh Boone noppis seekord 10 lauda.

Võitjate poolel ei teinud täna kaasa nende suurim korvikütt Nando De Colo. 20 punktiga juhtis CSKA vägesid Cory Higgins, skoori tegid kõik 12 mängumeest. Kalevlased tegid 18 pallikaotust, vastased – 7. Lauavõitluse kaotasime 28:38, vabavisetest teeniti punkte vastavalt 4 ja 18, rõõmustas vaid kaugvisketabavus – 11/25 ehk 44%.

Kalev/Cramol on nüüd viiest mängust kaks võitu, CSKA-l viiest neli. 8.novembril kohtuvad kalevlased taas võõrsil Moskva Himkiga, enne seda, 4.novembril kohtutakse eurosarjas võõrsil Lukoil Akademikuga.

Nagu öeldud, oli Kalev/Cramo mängus sees kuni kolmanda veerandaja keskpaigani. Mängu algus oli meie poolt vaadates lausa hiilgav. Freimanise ja Soku kaugvisked viisid Kalev/Cramo ette 6:0 ja kui mängitud oli kolm minutit, juhtis Kalev veel 10:8. Andrei Vorontsevitši korvid viisid CSKA küll ette 13:10, ent mäng püsis tasakaalus. CSKA suurim eduseis avaveerandil oli 18:12, ent puhkepausile mindi seisul 21:19.

Teisel veerandajal pääses CSKA ette 37:29, ent Raley-Rossi, Veidemani ja Keeduse kaugvisked hoidsid Kalevit mängus. Kolmandat veerandaega alustasid vastased küll 10:2 spurdiga, ent Soku ja Arbeti kaugvisete järel oli seis 61:56, kui mängitud 26 minutit. Kõik märgid näitasid, et isegi kui CSKAd võita või isegi ehmatada ei suudeta, on Kalevil lootust teha VTB-liiga ajaloo parim mäng CSKA vastu – senine kõige napim kaotus oli 21-punktiline. Paraku lõpetas CSKA kolmanda veerandaja 11:1 spurdiga ja vahe kärises 15-punktiliseks.

Neljas veerandaeg osutus kalevlastele parajaks õudusunenäoks. Juba veerandaja esimestel sekunditel said vastased käe vahele korvi alt välja söödetud pallile ja Kyle Hinesi demoraliseeriv pealtpanek tõi tabloole seisu 76:57. Ent see oli alles algus. Arbeti kaugvise vähendas vahe veel 16-punktiliseks, järgnes aga Kalevi selle hooaja kõige masendavam viis minutit, mille vältel tegid vastased 21:2 vahespurdi, misjärel oli seis 97:62. Kalevlased pingutasid siiski lõpuni ja negatiivne rekord – jaanuaris saadud 34-punktiline kaotus ehk seni suurim kaotus CSKAle – jäi ületamata.