BC Kalev/Cramoga liitumas Curtis Millage21-12-2013

curtis_millage_vef

“Võttis aega, mis võttis, aga BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond sõlmis lepingu uue mängija, ameeriklasest mängujuhi Curtis Millage’iga,” kirjutab tänane Õhtuleht. Kes vähegi on viimastel aastatel korvpalli jälginud, nägi teda Riia klubide ja Donetski särgis eestlaste vastu mängimas.

See oli 2012. aasta märtsi lõpus, kui Kalev ja Riia VEF pidasid maha tulise Balti liiga veerandfinaalseeria. VEF võitis Riias avamängu. Teises kohtumises Tallinnas olid lätlased kahe punktiga taga, kui Millage kaugelt tabas. Kohtunikud näitasid esiti kolme punkti, uurisid seejärel teleekraanilt kaua kordust ja kahandasid viske väärtuse kahele silmale. Lisaajal Kalev võitis, kuid otsustava lahingu Läti pealinnas ikkagi kaotas. Loo puänt oli selles, et Õhtulehe fotograaf Tairo Lutter oli täpselt ära tabanud Millage’i viskele mineku hetke ning tegelikult mees kolmesejoonele ei astunud. See selleks, aga igatahes on, millega Millage end Eesti publikule meelde jättis.

Nüüd jõuab 32aastane mees pärast jõulupühi taas Maarjamaale ja tõmbab selga juba Kalevi särgi.

Pärast VEFi liitus ta eelmise hooaja alguses Tbilisi Armiaga ning liikus sealt poole hooaja pealt Donetskisse, kelle aitas Ühisliiga play-off’i. Ses sarjas jäi 11 mänguga tema keskmiseks saagiks 6,5 punkti ja 3,2 korvisöötu mängus. Et mees on veel paljuks võimeline, näitasid 17 punkti ja 9 söötu võidumängus Samaara Krasnõje Krõljaga.

Tänavust hooaega alustas Millage Türgi liiga tagumisse poolde kuuluvas Selcukis, kus näitajad jäid keskmiselt 18 minuti jooksul tagasihoidlikuks, mees mängis viis mängu ja lahkus klubist.

Seetõttu tuleb ta Kalevisse ka kuuajalise katseajaga. “Millage on peatreener Alar Varraku valik. Varasematel aastatel on ta näidanud end heast küljest, katseajaga näemegi, mis seisus ta tänapäeval on. Meil oli teisi variante ka, aga Varrak pooldas just seda meest,” ütles Kalevi mänedžer Kaarel Sibul.

“Ta on ikkagi teada-tuntud valik, ta on varasemalt meie vastu korduvalt mänginud (aastatel 2006–2008 ka Riia ASKs – toim). Millage on suhteliselt turvaline valik. Ta pole skooriv mängujuht, mängib meeskonnale, kuid võib ka tähtsaid viskeid enda peale võtta. Lisaks kaitses hea ja teeb vähe pallikaotusi. Mulle on ta jätnud hea mulje,” selgitas Varrak.

Millage on Euroopa karjääri jooksul mänginud veel Venemaa superliigas Krasnojarski Jenissei ja Euroliigas Ljubljana Olimpijaga. Millage’i avalöögiks peaks saama 5. jaanuari Ühisliiga kohtumine võõrsil Nymburkiga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.