BC Kalev/Cramo teenis Pärnus kindla võidu29-09-2013

devin_gibson_palliga

Alexela Korvpalli Meistriliiga ainsas pühapäevases mängus alistas BC Kalev/Cramo võõral väljakul KK Pärnu 68:51 (30:27). Devin Gibson kogus 14 punkti, andis 4 korvisöötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Tanel Sokk ja Bamba Fall lisasid 13 (Fallilt ka 5 blokki!) ning Kristo Mangelsoo 8 punkti. Pärnu meeskonnale tõi Toomas Raadik 14, montenegrolane Zivojin Grubovic 10 punkti. Lauavõitlus Pärnule 37:36, ent teist mängu järjest suutis Kalev/Cramo rikkuda vastaste viskekindluse – Pärnu tabas täna kaugelt 1/10 ja lähemalt 17/51 ehk kokku 29,5% visetest.

Avapoolaeg oli tasavägine – Toomas Raadiku ja Heiko Rannula korvidest juhtisid pärnakad 2:0, 4:3 ja 6:5, ent kiire 12:3 vahespurt (6 punkti Fallilt) viis kalevlased kindlalt ette. Avaveerand 19:11 Kalev/Cramole. Teisel mäguveerandil kasvas vahe korraks ka 10-punktiliseks, ent Zivojin Grubovici korvist sai alguse kodumeeskonna vägev 12:2 spurt. Poolaeg siiski Kalev/Cramole 29:27.

Pärast vaheaega otsustas Tanel Sokk, et aitab naljast – ta tabas kolmel rünnakul järjest, misjärel läksid hoogu ka teised kalevlased ning kolmanda veerandaja keskpaigaks oli vahe kärisenud juba 16-punktiliseks (47:31). Rain Veidemani kaugviskest tuli veel 54:34. Järgmised 6-7 minutit õnnestus mäng paremini kodumeeskonnal – 11:2 vahespurdiga vähendati kaotusseis 11-punktiliseks, ent Mangelsoo kaks kaugviset viimase veerandaja keskel murdsid pärnakate vastupanu lõplikult.

Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak sõnas mängujärgses intervjuus, et on meeskonna hetkeseisuga väga rahul: „Kaitses asjad sujuvad, rünnakul saavad kohad välja mängitud. Täna saime väga hästi viskele, lihtsalt visked ei läinud (tabavus oli 38,7%). See on mõnes mõttes hea, ei teki liigset rahulolutunnet.“
Varrakul jagus häid sõnu ka vastaste aadressil. „Nende vastu ei saa kellelgi lihtne olema. Toomas (Raadik) on seal, Raap, Rannula. Vahter oli täna tubli. Neil on kuus-seitse Eesti liiga kohta väga korralikku meest. Usun, et teevad sel hooajal nii mõnegi üllatuse.“
4.oktoobril ootab Kalev/Cramot lend Krasnodari, kus mängitakse VTB-Liiga hooaja avamäng kohaliku Lokomotiiv Kubani vastu. Alates homsest liitub treeningutega reielihase venituse tõttu seni pausi pidanud Ty Abbott. Teisipäeval selgub, kui tõsine on Armands Škele värske vigastus – nimelt väänas mees laupäevases trennis põlve, ent Varraku sõnul näitas vähemalt esialgne diagnoos, et midagi tõsist ei ole.