BC Kalev/Cramo sai Balti liigas esimese kaotuse!14-11-2012

2012.11.14_0036

Kolmapäeva õhtul seadsid Tallinna spordisõbrad sammud Saku Suurhalli, et kaasa elada kohaliku BC Kalev/Cramo jõuvõtule Balti liigas Leedu klubi Pieno Zvaigzdesiga. Kui enne mängu ei olnud kumbki meeskond pidanud tundma kaotusevalu, siis kohtumise lõppedes jätkas võidukalt vaid üks – Pieno meeskond, kes võitis mängu 79:73

Kohtumiseks oli hästi valmis Kalev, kes haaras esimestest minutitest peale initsiatiivi endale. Meeskond näitas head mängu nii kaitses kui ka rünnakul ning juhtis veerandaja lõppedes 23:15. Teisel veerandajal pooled vahetusid. Pieno pani kalevlastele vastu maa-ala kaitse ning Kalev ei suutnud kuidagi punkte tuua. Lisaks jooksis vastaste mängujuht Trevon Hughes Rait Keerlesele oma küünarnukiga otsa ning Eesti mees langes põrandale, kuhu hiljem jäi hulk verd. See pani kalevlaste mängule veel suurema põntsu ning poolajapausile minnes oli ees juba Pieno Zvaigzdes 37:31.

Teisel poolajal jätkus mängu igale maitsele. Kalev/Cramo püüdis kõigest väest kaotusseisust välja tulla, kuid „piimameistritel“ oli alati vastus varuks. Kolmanda veerandi lõppedes olid kalevlased vähendanud vahe 3-punktiliseks, kuid Leedu meeskond tabas koos sireeniga keskjoonelt viske ning otsustavale kümnele minutile mindi vastu leedukate 61:55 juhtimisel. Viimasel veerandajal oli Pieno pidevalt Kalevist ühe sammu võrra eespool. Tänu tabavatele kolmestele jõudsid kalevlased vaid punkti kaugusele, kuid kohtumise lõppedes oli siiski peal Pieno, seisuks 79:73.

Kalevi resultatiivseim oli südamega võidelnud Gert Dorbek, kes viskas 17 silma. Keith McLeod, kes tõi enamiku oma punktidest esimesel poolajal lisas 14, Frank Elegar 13 ning Gregor Arbet 10 silma. Elegar korjas lisaks lauast 10 palli, tehes kaksikduubli. Trevon Hughes oli Pieno parim 17 punktiga. Teda toetasid Yancy Gates 15 ning Lukas Brazdauskis 12 silmaga.

Mängu pilte vaata siit:  BC Kalev/Cramo vs Pieno Zvaigzdes