BC KALEV/CRAMO – RAPLA 3:0!18-05-2017

sokk ja suarez

Alexela Korvpalli Meistriliiga on omadega mitte enam lõpusirgele, vaid finiširuudustikku jõudnud. BC Kalev/Cramo alistas finaalseeria kolmandas mängus kurikuulsas Sadolini spordihoones Avis Utilitas Rapla 77:74 ja jõudis meistritiitlist ei vähem ega rohkem kui üheainsa võidu kaugusele. Kahtlemata oleks meeldiv tulla meistriks kodusaalis, ent siiski tasub fänniarmeel võtta plaanidesse sõit rahulikku, kuid korvpallihullu väikelinna esmaspäeval, 22.mail, mil toimub neljas mäng.
Branko Mirkovic tõi Kalev/Cramole täna koguni 27 punkti! Taaskord kõikvõimalikele libaekspertidele kohad nurgas ja nurga taga kätte näidanud Sten Sokk lisas 14 punkti, 8 lauda ja 7 tulemuslikku söötu!
Enamvähem võrdse visketabavuse juures said Raplale saatuslikuks 19 pallikaotust, neist 6 otsustaval veerandajal. Kalev piirdus täna 11 pallikaotusega (viimasel veerandajal – üks).
Mängu domineeris algusest lõpuni kodumeeskond – pealkirja ehk lõpptulemusega on see tõdemus mõistagi vastuolus, aga vaid üksikutel perioodidel oli tunda, et just Kalev ses paaris favoriidiks on. Siiski said just need perioodid täna määravaks.
Rapla võitis avaveerandi, mil Kalev tabas vaid 21%-liselt, 20:13. Teise veerandaja teisel minutil oli kodumeeskonna eduseis juba 26:15. Järgmise kuue minutiga tegi Rapla kolm pallikaotust ja tabas 1/9 ning Kalev jõudis viigini 28:28. Poolaja lõpetas Suarezi hull vise seisuks 38:33 Raplale.

Kalev jõudis kiiresti viigini 38:38, kuid järgnes Rapla 7:2 vahespurt. Tollefseni ja Keeduse kaugvisetest jõudis Kalev taas viigini 51:51, kuid viimasele veerandajale mindi vastu Rapla juhtimisel 53:51.

Neljas veerandaeg kujunes punkt-punkti mänguks. Kalevile tõi Sokk 7 punkti järjest, ent tabasid ka vastased. Simmonsi korvist 60:60. Järgnes Mirkovici show – temaltki 7 järjest, ent ikkagi ei enamat viigiseisust – 67:67, kui mängida neli minutit. Kodumeeskonna pallikaotused aitasid Kalevi neljaga ette, kuid Paasoja ja Kajupank tabasid omakorda ja minut enne lõppu oli seis taas viigis – 71:71. 33 sekundit enne lõppu realiseeris Ljutõtš kiirrünnaku ning pärast Bratozi seitsmendat pallikaotust oli võit meie – Mirkovic realiseeris 2×2 vabaviset ja kuigi Kaldre kaugvise andis Raplale veel teoreetilise võimaluse, olid neil taimaudid otsas ja viimaseks viskeks jäi aega liiga väheks. Rapla andis teist mängu järjest vinge lahingu, ent tugevam võttis oma! Elagu meie!