BC KALEV/CRAMO – RAPLA 2:0! 14-05-2017

IMG_2198

Meistritiitli-jaht jätkus Saku Suurhallis finaalseeria teise mänguga. Kuigi Rapla meeskonna vastupanu sulas avamängu teisel poolajal täielikult, oli selge – eriti pärast seda, kui korvpalliliidu esindaja Kalev/Cramole ligi 30-punktilist võitu ennustas -, et täna meile midagi kergelt ei tule. Siiski võit kodumeeskonnale – 75:72.

Kalev/Cramo alustas võimsalt. Kui mängitud kolm minutit, juhiti 11:0. Avaveerandi lõpuks 23:15 ja midagi kurja ei ennustanud ka teine veerandaeg, kuigi korraks suutis Rapla tulla nelja punkti kaugusele. Ometi näis, et eksisteerib kodumeeskonna teatav ülekaal kompleteerituses, kogemustes ja häälestatuses.
Kolmanda veerandaja algus sarnanes avamänguga, üksnes pooled olid vahetunud. Seekord oli just Aivar Kuusmaa meeskond vaheajal ideedega täkkesse pannud ja seisult 44:35 suutis Rapla teha kolme ja poole minutiga 13:0 spurdi ning nelja punktiga ette rebida. Rapla tabas vahespurdi jooksul 5/6, Kalev 0/5… Seisult 46:50 käivitas Mirkovici-Simmonsi hiilgav alley-oop kombinatsioon omakorda Kalevi 9:0 spurdi, misjärel juhiti 55:50. Kajupank ja Suarez vastasid kolmestega ning viimast veerandaega alustas Kalev kaotusseisus 55:56.
Neljas veerandaeg kuulus juba Kalevile. Kui mängida jäi neli minutit, tegi Tollefsen kaugviskest 69:62 ja vaikselt hakkas tunduma, et mäng läheb ettearvatud sadamasse. Mõistagi mõlkus külalistel meeltes midagi muud. Tabasid nii Kajupank kui Kok ja 71 sekundit enne lõppu oli vahe vaid kolm. Tollefseni lebronjamesilik blokk kiirrünnakusse lipanud Kaldrele ning järgmisel rünnakul Branko Mirkovici kaugvise panid tribüünid rõkkama – mängida jäi 24 sekundit ja vahe juba kuus. Rapla suutis aga veel võimaluse leida. Suarez tegi 3+1, otsa kiire viga Ljutõtšile ning kui valgevenelane vabaviskejoonelt vaid ühe tabas, avanes Raplal viigivõimalus. Kelle õnnetuseks, kelle õnneks Suarez seekord eksis ja Kalev pääses napi 75:72 võiduga finaalseeriat 2:0 juhtima. Järgmised mängud – neljapäeval ja esmaspäeval (22.05) toimuvad Raplas, kus ilmselgelt põnevusest puudust ei tule.

Kalevi tänased parimad: Tollefsen 17p, 5lp, Ljutõtš 15p, 6lp, Mirkovic ja Gladness 11p.
Raplale Suarez 17, Kajupank 16, vd Mars 14+10.