BC Kalev/Cramo meeskond leidis väärtusliku täienduse!12-08-2013

vlad-moldoveanu_web

BC Kalev/Cramo juhtkond sõlmis aastase lepingu Rumeenia koondise liikme Vlad Moldoveanu´ga.

Vlad on 25 aastane ääremängija, kes on sündinud Bukarestis 11. veebruaril 1988. Pikkust on mängumehele antud 209 sentimeetrit ja kaalu 101 kilogrammi. Alustas ta oma karjääri mängides kolledži korvpalli USAs erinevates meeskondades. Sellele järgnes Itaali liiga ja Benetton Treviso meeskond. Eelmisel hooajal aga mängis ta Prantsuse meistriliiga meeskonnas STB Le Havre, kus 30 mängu keskmiselt viskas ta 12,3 punkti, võttis 5,3 lauapalli ning tegi 2,8 resultatiivset söötu.

Juba lapsena käis ta kaasas oma emaga mängudel ja treeningutel, saades nii veel juurde indu ja armastust korvpalli vastu. Tegelikult võib öelda, et Vlad Moldoveanu korvpalluri tee sai alguse enne tema sündi, sest tegemist on Rumeenia korvpallis väga tuntud persoonide pojaga. Nimelt tema kasuisa, Petre Branisteanu, oli tipptasemel korvpallur ja esindas ka Rumeenia koondist Euroopa meistrivõistlustel 1987. aastal. Samuti oli tema tädi eliit korvpallur. Suurimaks mõjutajaks kindlasti oli tema ema Carmen Tocală, sündinud 1961. aastal, kes on mänginud, kui ka olnud treeneriks, nii Rumeenia koduses liigas, kui ka Rumeenia korvpalli koondises. Viimased 9 aastat on aga Carmen olnud Rumeenia korvpalliliidu presidendiks.

Viimati Eurobasketi kvalifikatsioonis mängides Rumeenia koondises sai Vlad kesmiselt 33 minutit mänguaega, viskas mängus 14,6 punkti, võttis 6,4 lauapalli ning andis 2,3 resultatiivset söötu.

Vlad on abielus võrkpalluri Krysta Cicala´ga ning nende perre sündis ka juunikuus laps.

Vlad on ise öelnud, et ta ei „mängi“ korvpalli, vaid teeb seda, mida ta kõige enam armastab ja see ongi korvpall! Uuel hooajal saab aga Vlad Moldoveanu´ga tuttavaks ka Eesti korvpallipublik, seda siis BC Kalev/Cramo meeskonnas!

 

Rene Riismaa (Renxx)
Eventmanager / PR
BC Kalev/Cramo
renxx@bckalev.ee
www.bckalev.ee

  1. Pingback: Nando De Colo s'attendait à un match difficile

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.