BC Kalev/Cramo alustas topeltvõiduga27-09-2013

kajupank_moldevanu_elegar_sokk

BC Kalev/Cramo alustas Alexela Korvpalli Meistriliiga uut hooaega võimsa 86:60 (45:36) võiduga Rakvere Tarvase üle ning teenis turniiritabelisse korraga kaks võitu.
Rain Veideman tõi uue koduklubi heaks 17 punkti, Frank Elegar lisas võimsa kaksikduubli – 13 punkti, 17 lauda, aga ka 4 vaheltlõiget ja 2 blokki. Armands Škele lisas 13, Indrek Kajupank 11, teine uustulnuk Vlad Moldoveanu 9 punkti ja 8 lauapalli ning Bamba Fall 8 punkti ja 12 lauda.
Ülimalt halba viskepäeva (lähivisked 13/53) kogenud Tarvasele tõi Kristo Saage 14 ja Maris Laksa 12 punkti. Nimekas Giedrius Gustas tabas 14 viskest vaid 2 ja piirdus 7 punkti ja 7 pallikaotusega. Täbaralt käis ka teise leedulase, Laurynas Mikalauskase, käsi – visked 11st 2.
Saku Suurhallis 1500 pealtvaataja ees saatis Alar Varrak algviisikus platsile Tanel Soku, Rain Veidemani, Indrek Kajupanga, Frank Elegari ja Bamba Falli. Tarvas alustas koosseisus Kristo Saage, Giedrius Gustas, Gregory Jenkins, Rait Keerles ja Juris Umbraško.
Tänavuse Meistriliiga esimese korvi viskamise au kuulus kevadise finaalseeria parimale mängijale Tanel Sokule. Pärast Indrek Kajupanga kaugviset vastas samaga Saage, kuid kui mängitud oli vähem kui kolm minutit, oli seis juba 10:3. Käe oli valgeks saanud kogu kodumeeskonna algviisik. Juba neljandal minutil pidi „nädala staar“ Andres Sõber esimese time-out’i võtma.
Alles esimesed vahetused tõid Tarvase mängu tagasi. Maris Laksa tabas kaugelt, minut hiljem uuesti ja seis oli 14:9. Alles mängu 8.minutil tabas Tarvas esimese lähiviske (11.katsel), kui uusim täiendus Laurynas Mikalauskas tegi seisuks 16:13.
Seejärel said ridamisi käe valgeks Vlad Moldoveanu, Devein Gibson ja Armands Škele – 22:13. Veerandi lõppseisu vormistas Kristo Saage, tabades kaugviske – 25:19. Tarvas oli tabanud juba viis kolmepunktiviset.
Teine veerandaeg osutus praagirohkeks: publikule pakuti mitut laadi pallikaotusi, vigu ja möödaviskeid. Omamoodi ajalooline hetk oli 14.minutil, kui käe sai käe valgeks Rait Keerles – viimati viskas ta oma kauaaegse koduklubi (siis Ehitustööriist) vastu korvi 14 aastat tagasi.
Giedrius Gustase vabavisetest vähenes vahe neljale punktile (29:25), kuid Kalev/Cramo ei lasknud mängul ülearu pingeliseks minna. Veerandaja lõpus spurtis favoriit 12:2 ja sai ette 45:31. Poolaeg lõppes Rait Keerlese lõpusekundi tabamusest 45:36.
Silmatorkav oli vahe lähivisketabavuses – Kalev/Cramol 52%, Tarvasel vaid 22%.
Pärast vaheaega oli kalevlaste külalislahkus otsas. Kuue minutiga lubati Tarvasel teha mängust vaid üks korv (küll aga 4 pallikaotust ja 10 möödaviset) ja juhiti juba 57:39.
Mänguveerandi lõpp kujunes kalevlastele siiski üsna õudseks, sest Kristo Saage skooris kõigest 34 sekundiga koguni 8 punkti ja vahe vähenes viimase veerandaja eel vaid 10-le punktile.
Rohkemal või vähemal määral tasavägist mängu jätkus 33.minutini, mil Maris Laksa kaugvise võinuks vähendada vahe 7-le punktile, ent vise ei tabanud ja Armands Škele, Rain Veidemani ja Frank Elegari korvid käristasid vahe 20 peale (80:60), kui mängida alla kolme minuti. Mäng oli tehtud. Kalevlased pingutasid lõpuni ja võitsid 86:60, mis tähendas, et nende lõpuspurdiks kujunes masendav 15:0.
Andres Sõber sõnas peale mängu: „Kalev on tubli hetkel ja pole midagi öelda, kui Veideman ja Sokk koos platsil olid siis oli meil raske, kuna nad on hetkel oma ampluaa parimad Eestis. Nad surusid kaitses kõvasti ja Saage ei saanud Veidemani vastu normaalselt viskelegi. Eks me mäng vajab veel kõvasti timmimist aga ma näen oma võistkonnas see aasta siiski kõvasti potentsiaali.“
Alar Varrak: „Lõppkokkuvõttes võib rahule jääda, kuna valitsesime lauavõitlust ning kontrollisime kogu mängu. Meil on veel kõvasti ka varu, ennekõike just kaugvisete näol. Samas kaua pole enam aega jäänud, ehk hiljemalt kodumänguks Nymbruki vastu loodan, et meeskond hakkab ka kaugelt aina paremini tabama.“