BC Kalev/Cramo alistas Siim-Sander Vene koduklubi Preinai Rudupise!26-01-2013

2013.01.26_1783

Laupäev oli taas rõõmupäev kõigile BC Kalev/Cramo fännidele, sest Saku Suurhallis alistati põnevas mängus Siim-Sander Vene koduklubi Preinai Rudupis seisuga 80:68.

Balti liigas olid siiani mõlemal meekonnal kirjas vaid võidud ja ei ühtegi kaotust. Selge oli see, et täna see võitude seeria kellegi jaoks lõppeb ja tuleb kirja panna esimene kaotus. Pea kahetunnise mängu lõppedes oli asi selge, BC Kalev/Cramo jätkab Balti liiga vahegrupis täiseduga ning leedukad saavad kirja oma kahe võidu kõrvale esimese kaotuse!

Avaveerandit alustasime paremini kui leedukad. Kiire spurt 4:0 andis Prienaile mõista, et me ei tulnud siia nalja tegema vaid võitma. Ehmatusest ülesaanud leedukad võtsid järgi ning kogu veerandaeg oli suhteliselt tasavägine. Külma higi tõi aga peatreener Alar Varraku laubale see, et kohe mängu algul tegi haiget oma põlvele Gert Dorbek, kuid mehe tegutsemisest platsil võis jöreldada, et midagi hullu ei ole. Lõpuks suutsime siiski veerandaja võita 19:17.

Teist veerandit me nii hästi ei alustanud kui esimest ja Prienai kaitsemängi sundis meid liialt tihti tegema lihtsaid vigasid. Mängujuhi rollis olnud Martin Dorbek sai seda tunda ehk kõige rohkem ning nii mõnelgi korral oli näha, et mängukogemusest jäi puudu. Sellegipoolest tubli töö tema poolt. Poolaja lõpuks olime oma edu käest andnud ning pausile mingi juba leedukate juhtimisel 44:36.

See, mida rääkis meestele riietusruumis peatreener Alar Varrak jääb küll avalikkuse eest saladuseks aga see, mida publik platsil nägi oli meeskonna hoopis uus hingamine. Kogu meeskonna silmist ja tegemistest platsil võis koheselt välja lugeda, et kaotus ei ole täna valikuks. Kaotusseis hakkaski vähenema ja üsna pea olime juba juhtimas. Siis aga tabas meid taas tagasilöök, mida oleme liialt palju sellel hooajal tunda saanud. Nimelt sa viga meie kulpide meister ja korviall asendamatu Bamba Fall. Ta kukkus platsile ning hoidis kinni põlvest. Mees enam platsile ei tulnudki, vaid vaatas ülejäänud mängu oma meeskonnakaaslaste tegemisi pingilt. Õnneks ei mõjutanud see kaotus meeskonna võidutahet ja viimasele veerandile mingi vastu eduseisuga 59:54.

Neljas veerand oli kindlasti meie parima mängu demostreerimine publikule. Frank Elegar lõhkus Prienai korvi all nii, et nende treener ei osanud enam muud teha kui oma meeste mängu peale naerda. Kaunimaks pidasid BC Kalev/Cramo fännid Armand Škele poolt antud kõrgest söödust Frank Elegari pealtpanekut! See oli ilus ja võimas! Rahvas nautis iga sekundit viimasest veerandist. Fännide kisa ja võidulaul oli kuulda Roccal Mare Keskuseni välja! Põneva ja tõeliselt magusa võidu saime tervelt 12 punktiga, lõppskooriks 80:68

BC Kalev/Cramo vaieldamatu staar oli täna Frank Elegar, kes viskas 20 punkti ja võttis 15 lauapalli. Lisaks veel väga hea esimese poolaja teinud Ty Abbott 19 punktiga. Gary Wilkinson rõõmustas publikut 18 punkti ning valusa põlvega mänginud Gert Dorbek 15 punktiga.

Preinai Rudupise parim oli Gediminas Orelik 19 punktiga. Tubli 15 punkti tõi ka taas kodumaal mängida saanud Siim-Sander Vene.

BC Kalev/Cramo füsioterapeut Priit Lehismetsa sõnul lähevad esmaspäeval kohe nii Bamba Fall, kui ka Gert Dorbek haiglasse, kus mõlema põlvedest tehakse röntkenpilt. Peale seda alles selgub mõlema mehe vigastuste tõsidus. Dorbek oli küll mängujärgselt positiivselt meelestatud ja loodab juba järgmises mängus taas platsile joosta!

Meie järgmine mäng on juba teisipäeval, 29.01.2013, kell 19:00 Saku Suurhallis. Siis võõrustame koduse liiga mängus Tallinna Kalevi meeskonda.