Balti liiga pronks kuulub BC Kalev/Cramole!06-04-2013

2013.05.05_BBL_pronks

Olude sunnil pidas Kalev/Cramo oma viimase Balti liiga kohtumise sel hooajal Audentese spordihoones, võõrustades teises pronksikohtumises lätlaste Barons kvartals meeskonda. Pärast tasavägist esimest poolt, pani Kalev viimasel veerandajal oma paremuse maksma, võites mängu 73:58. Ja jäädes kahe mängu kokkuvõttes 7 punktiga peale.

Esimesel veerandajal oli mõlema meeskonna poolt märgata närvilisust. Kui Barons leidis selle vastu kiirelt rohtu, ei saanud Kalevi mehed kuidagi oma mängu käima ning veerandi lõppedes leiti end 15:21 kaotusseisult. Teisel kümnendil olid kalevlased jälle täis uut indu ja ka nende mängupilt paranes tunduval. Siiski ei suudetud korda saata imesid, vaid juhiti poolajaks 3 punktiga, seisuks 34:31.

Pärast puhkepausi jätkus tasavägine mäng. Kalev proovis kolmandal veerandil küll vahet kasvatada, kuid Barons leidis rünnaku alati vajalikud mehed üles, kes tõid punktilisa. Ka enne otsustavat kümmet minutit oli vahe 3-punktiline 47:44. Viimane veerandaeg tabasid kalevlastel vajalikud visked, mis andsid neile hea emotsiooni. Mehed toetasid üksteist rohkem kui varasemalt ning üheskoos võeti vajalik 15-punktiline võit ja Balti liiga pronksmedalid tulemusega 73:58.

Kalevlaste resultatiivseim oli Gary Wilkinson 15 punktiga. Frank Elegar, kes tõi mitmeid otsustavaid korve, toetas teda 14 punkti ja 10 lauapalliga ning teine Kalevi kaksiktorn Bamba Fall lisas veel 11 silma. Baronsi poolelt olid kalevlased püstihädas Tyler Cain’ga, kes tõi kohtumise lõpuks üleplatsimehena 23 punkti ja võttis lauast 15 palli.