Avtodori vastu ei saadud seegi kord13-04-2016

IMG_1636

Lõpusirgele jõudnud VTB Ühisliiga põhiturniiril kaotas Kalev/Cramo kodusaalis numbritega 75:86 Saratovi Avtodorile. Kalevil on nüüd 28 mängust 7 võitu, mis tähendab, et kõrgemalt 12. kohast tõusta pole enam võimalik. Pühapäeval Nižni Novgorodi vastu suure võidu saanud VEF jääb meist seekord kokkuvõttes ettepoole. Saratovile oli tänane võit 19. ja nad võitlevad põhiturniiri neljanda koha eest. Kalevi ja Avtodoril omavaheline seis viimase kahe hooaja lõikes on nüüd 0:4.

Tänast mängu kontrollis Avtodor algusest lõpuni. Mängu esimese nelja minutiga tabasid vastased viis kaugviset ja asusid juhtima 15:5. Veerandaja lõpus tabasid kaugelt ka Delaš ja Arbet ning vahe vähenes viiele punktile. Teist veerandaega alustas Avtodor 7:0 spurdiga ja lähemalt kui 6 punkti Kalev teisel veerandajal ei jõudnud. Poolaja numbrid 35:45.

Teist poolaega alustas Kalev hästi. Kaitse pidas, Arbet tabas kaks korda ja vahe vähenes taas kuuele. Enamat aga ei suudetud. Kolmanda veerandaja keskel tegid vastased kolme minutiga 15:2 spurdi, rebisid ette 64:45 ja mäng näis olevat tehtud.

Kalevlaste tunnustuseks tuleb öelda, et võideldi vapralt lõpuni. Vähehaaval vahet vähendades jõudis Kalev neli minutit enne lõppu vaid nelja punkti kaugusele (73:77), viis järgmist rünnakut aga punktilisa ei toonud ja vastased pääsesid võiduga.

Gregor Arbetilt täna 19 punkti, Freimanis lisas 17, Veideman 11 ning King 9 punkti, aga ka 16 lauda. Kalev võitis ründelaudade arvestuses koguni 16:9, kuid et kaugelt tabati 7/31 vastaste 10/24 vastu (ehk protsentides 22:41), jäi lauavõitlusest väheks. Avtodorile tõi Paul Stoll 21 punkti.

Kalevil on VTB-liigas ees veel kodumängus Zeniti ja Minski Tsmokiga. Nagu öeldud, võib tõusta veel 12.-ks. Aga juba reedel algab koduliiga play-off mänguga Valgas.