Astanast paraku napp kaotus09-12-2015

kaotus

BC Kalev/Cramo sai VTB Ühisliigas kolme võidu kõrvale seitsmenda kaotuse, kui võõrsil jäädi alla BK Astanale 91:97 (46:48). Kenny Hayes tõi võitjaile 29, Nik Caner-Medley 24 punkti. Kalev/Cramo parimad olid Josh Boone 25 punkti ja 14 lauapalli ning Martin Dorbek 15 punkti, 6 lauapalli ja 7 korvisööduga.
Kalev võitis lauavõitluse 48:36 (ründelaud 16:8) ja ka tabas paremini, kuid 13 pallikaotust (vastastel 5) ning vabavisetest teenitud punktid (9:24!) andsid vastasele napi, kuid hinnalise võidu.

Kalev alustas suurepäraselt ja juhtis terve avaveerandi. Viiendal minutil oli Kalevi eduseis juba 14:4 ja veerandaja lõpu eel korraks isegi 12-punktiline. Kindel edu püsis teise veerandaja keskpaigani , mil juhiti 40:30. Järgmise kahe minutiga tegi Astana aga 12:0 spurdi ja pääses esmakordselt juhtima. Nik Caner-Medley viskas sel perioodil 8, Aleksei Žukanenko 4 punkti. Poolaja lõpuni jätkus siiski võrdne mäng ja vaheajale mindi seisul 48:46.
Caner-Medley ja Zukanenko olid kokku visanud juba 29 punkti, meie parimana Boone 13.

Kolmandal veerandajal oli Astana meeskonna enesekindlus saavutanud taseme, kus pea kõigil mängumeestel kõik õnnestus ja seitsmendal minutil kasvas nende eduseis juba 13-punktiliseks.

Neli minutit enne mängu lõppu jõudis Kalev kuue punkti kaugusele, ent Caner-Medley tabas kohe kaugviske. Boone vähendas vahe seitsmele, kuid Caner-Medley tabas uuesti. Kalev jätkas vägevalt. Freimanise hull kolmene kukkus korvi, järgmisel rünnakul tabas Ross ja poolteist minutit enne lõppu vähendas Boone vabaviskest vahe kolmele punktile. Vastaste poolel tabas Hayes, kuid Freimanise korv minut enne lõppu andis veel lootust. Paraku olid Hayes ja Johnson lõpusekunditel vabaviskejoonel täpsed ning lõpusireen tähistas Astana võitu.