Astana needus on murtud31-10-2016

img_1622

Suurepäraselt, kohati lausa hiilgavalt tegutsenud BC Kalev/Cramo tegi poolehoidjatele vägeva kingituse, alistades Astana 84:67 (40:37). Viimase viie aasta jooksul kõigis kaheksas mängus Kasahstani klubile alla jäänud Kalev alustas neljandat veerandaega 11:0 spurdiga, misjärel eduseis oli 73:55, ning kaitses kätte saadud edumaad kindlalt lõpuni.
Kalev tegi 15 pallikaotust vastaste nelja vastu, ent tabas vastasest sedavõrd palju paremini (kogu visketabavus vastavalt 49% ja 34%, kaugelt 52% ja 5% !!!), et võit oli numbriliselt kindel. Veelkord – Kalev tabas 25 kaugviskest koguni 13, vastased 21st kaks.
Mark Tollefsen tõi täna 17 punkti, neist teisel poolajal 15. Gregor Arbet ja Sten Sokk lisasid vastavalt 14 ja 12. Mickell Gladness tsementeeris efektiivselt korvialuse, noppides 13 lauda ja pannes 3 blokki. Vastastel lubati täna võtta vaid 10 ründelauda, mis nende senist keskmist – 15,25 – arvestades lubab väita, et Kalev tegutses kaitses pea perfektselt.
Vastastele tõi Ian Miller 20 punkti (avapoolajal 16), Gambia päritolu Ousman Krubally lisas 18 punkti ja 8 lauda, ent just viimane number võinuks seniste mängude põhjal kardetavasti palju suurem olla. Laud kokkuvõttes meile 34:31, ründelauad 10:10. Korvi alt teenisid vastased 40 punkti, Kalev 22, seega jäi ka mõtlemisainet, eriti arvestades, et korvialune on meil R.Upshaw põlvetrauma tõttu hetkel hõredavõitu. Silmapaistev on asjaolu, et “bench” tõi täna 43 punkti ehk algviisikust kahe võrra enam. Just pikem pink oligi Kalevi treenerite meelest üks eeliseid, millele mängu eel loodeti.

Kalev alustas lennukalt ja läks ette 9:0 (Sokk – 5). Vastased toibusid kiiresti ja vastasid 7:0 vahespurdiga, ent Tollefseni pealtpanek ja Veidemani tabamus üheksalt meetrilt hoidsid Kalevit sõiduvees. Ainsana ei suudetud ohjata Ian Millerit, kes kogus juba avaveerandil 11 punkti, ent vastased said kätte vaid ühe ründelaua. Pallikaotustega patustamine võimaldas vastastel mängu tasakaalus hoida ja 14.minutil said nad esmakordselt ette, küll vaid mõneks sekundiks. Kaugelt tabasid ridamisi Arbet, Dorbek ja Ljutõtš ning saime taas seitsmega ette. Poolaeg siiski 40:37, vastastel seni vaid kaks ründelauapalli, Kalevil juba seitse kaugviset, pallikaotused – 8:1. Korvialusest tsoonist oli vastane saanud 20, meie 12 punkti.

Teine poolaeg algas suurepäraselt – Gladness ja Harper tabasid rünnakuaja viimastel sekunditel ja kuigi vastased jõudsid veelkord ühe punkti kaugusele, olid erinevad mehed olulistel hetkedel kindlad – kord Tollefsen, siis Sokk, seejärel Ljutõtš ja viimasele veerandajale mindi Kalevi 62:55 eduseisul.

See 55 jäi tablool vastaste reale koguni neljaks minutiks. Gladnessi kaks kulpi, Tollefseni kaks kaugviset ja Arbetilt veel ülikauge otsa ning seis oli 73:55. Vastased pingutasid veel paar-kolm minutit vägevalt, kuid lõpuks nende ind rauges.

Neljast mängust kaks võitu võtnud Kalev/Cramo kohtub pühapäeval võõrsil Nižni Novgorodiga, meeskonnaga, kes üllatuslikult hetkel Ühisliigas viimasel kohal – neljast null. Loodame, et Siim-Sander Vene koduklubi seeria jätkub samas vaimus.