Andsime endast kõik aga tugevam võitis siiski!19-11-2012

2012.11.19_himki

Täna kohtus BC Kalev/Cramo Ühisliigas mängus tugeva BC Himkiga ja pidi tunnistama võõrsil Euroliiga klubi paremust 67:77.

Seekord jäid koju Kristo Mangelsoo, Armands Skele ja Pieno Zvaigzdesi mängus vigastada saanud Rait Keerles. Samuti ei saanud BC Kalev/Cramo peatreener Aivar Kuusmaa kasutada Bamba Falli, kelle põlv andis juba lennureisi ajal tunda ning keda ta tänases mängus pigem platsile ei saatnud.

Kalev/Cramo alustas koossisus Keith Mcleod, Gary Wilkinson, Gregor Arbet, Ty Abbott, ja Frank Elegar.

Esimene veerand läks võrdselt. Kalev võitles mehiselt ning seda näitab ka seis tablool veerandi lõpuks 24:21. Esimest korda VTB liigas sellel hooajal jooksis platsile ka Toomas Raadik. Hästi on mängust näha, et kodutöö oma meie meestel tehtud ja VTB liiga eelmise hooaja võitjat ei kardeta!

Teine veerand põnev madistamine jätkub. Pall liigub hästi ja vikepositsioonidelt tabatakse. Tablool viik 24:24, hetk hiljem 27:27. Siis aga tuleb väike mõõn, kus Himki teeb 7:0 spurdi ning oleme taas tagaajaja rollis. Poolaeg lõppeb Himki juhtimisel 41:33.
Meie paremad on peale esimest poolaega Frank Elegar 7 punkti ja Gert Dorbek 6 punktiga. Vastaste poolepealt on meie korviall palju pahandust teinud James Augustine, kelle kontol juba 9 punkti.

Kolmandal veerandil on näha, et meie omad pingutavad ja meeste silmis on sära, kust on võimalik välja lugeda vaid üht – me tahame võita! Toomas Raadik näitab südikat mängu ja peale just tema teenitud ebasportlikku viga on lootused taas kõrgel ja Kalev mängus tagasi. Vahe on vaid 4 punti 52:56. Vahepausile minnakse juba seisul 58:52.

Neljandal veerandil üllatab Kalev veelkord vene meeskonda, hingates peale Elegari ja Arbeti tabavaid viskeid Himkile tugevalt kuklasse, vahe vaid 3 punkti ehk 59:62. Himki peatreener saab kõvasti ajusid ragistada, et teha õigeid otsuseid mängu võitmiseks, sest täna on kalevlased hingega mängimas. Kahjuks aga just siis väsivad meie mehed ja tugevam pääseb jälle eest ära. Enam pole kalevlastel ka jõudu ja jaksu juurde kusagilt võtta ning raske ja võitluslik mäng lõppeb 67:77 kaotusega.

Frank Elegar oli meeskonna parim, visates 17 punkti, võttes 6 lauapalli ja lisaks veel  5 suurepärast vaheltlõiget. Tanel Sokku kontole jäi 11 punkti, Gregor Arbet  ja Gert Dorbek lisasid 9 punkti ja Keith McLeod ja Gary Wilkinson 6 punkti.  Sügava kummarduse võib teha ka Toomas Raadikule, kes tegi tubli esimese mängu ühisliigas, tuues  5 punkti ja võttes 5 lauapalli. Vastaste parim oli Zoran Planinic 14 punktiga.

Nüüd on BC Himkil Ühisliiga tabelis 5 võitu ja 1 kaotus ning BC Kalev/Cramol peegelpilt sellest, ehk 5 kaotust ja 1 võit.

Muret tekitab aga Gary Wilkinsoni mängus saadud trauma. Hetkel on veel vara öelda, mis täpselt juhtus ja kui tõsine see on aga ta arvatavasti tõmbas ta ära tagumikupiirkonna lihase ning vajab taastumiseks puhkust ja aega.

BC Kalev/Cramo treener Alar Varrak ütles peale mängu, et on meeste esitusega väga rahul: „Me küll kaotasime mängu aga mehed võitlesid tublilt ja andsid endast parima. Sellist mängu tahaks igakord näha. Pall liikus, kaitse suurmaltjaolt toimis, meeste visked tabasid – hea mäng ühesõnaga aga parim võitis. Ainus, mille üle võiks nuriseda olid vastaste kiirrünnakud, milledega me ei tulnud toime. Himki kiirrünnakud on tegelikult kõigile teada ja neid kardetakse ka Euroliigas. Mis mulle eriti meeldis oli see, et meie mehed tegid vähe pallikaotusi. Samuti tooks eraldi välja Frank Elegari panuse, täna teda jagus kõikjale. Tubli mäng oli, mehed olid tublid, pole midagi öelda.“

Järgmine kohtumine saab toimuma BC Kalev/Cramol juba neljapäeval, 22.11.2012, kus kell 19:00 Saku Suurhallis kohtutakse koduses liigas Rakvere Tarvase meeskonnaga.