Ametlik hooaeg algab täna04-10-2015

Maxime_De_Zeeuw

VTB Ühisliiga järjekordne, seitsmes ametlik hooaeg sai alguse eile, täna teeb avalöögi Tšehhimaal BC Kalev/Cramo. Kell 17 algavat mängu vahendab Tallinna TV.

Esimene vastane on Tšehhi korvpalli valitseja ČEZ Nymburk, kes tulnud koduliiga meistriks 12 korda järjest. Sarnaselt Kaleviga ei ole Nymburk VTB liigas kunagi play-off’i jõudnud, eelmisel hooajal kaotati Kalev/Cramole nii kodus kui ka võõrsil ja jäädi alles 14ks. Näib, et klubi rahalisel seisul pole viga, sest koosseis on täienenud mitme nimeka mehe võrra, ja vähemalt esmapilgul näib just Nymburk olevat suursoosik parima mitte Venemaa klubi mitteametlikule tiitlile sel hooajal.

EMil Belgia koondises keskmiselt 6,8 punkti visanud Maxime De Zeeuw (fotol, 28 a, 204 cm) mängis eelmisel hooajal Roma Aceas ning panustas seal keskmiselt kaheksa punkti ja neli lauapalli mängus. Itaalia tugevuselt teises liigas näitas uhket mängu kuubalane Howard Sant-Roos (24, 201). Kolm uut jänkit – Julian Vaughn (26, 208), Michael Dixon (24, 186) ja Chasson Randle (22, 187) ‒ tegid korraliku hooaja vastavalt Saloníki PAOKis (Kreeka pronks), Pasvalysi Pieno žvaigždėsis ja NCAAs Stanfordi ülikoolis. Seejuures peeti Randle’it veel eelmisel hooajal üheks NCAA kümnest paremast mängujuhist, ent NBA draftis teda vastupidiselt ennustustele ära ei valitud. NBA suveliigas sai ta Golden State’i ridades kenasti hakkama, nii et arvatavasti kujuneb Randle’ist üks VTB liiga suuremaid vaatamisväärsusi. Huvitav täiendus on ka tänavusel U20 EMil kuuenda koha saanud Tšehhi koondise liider Martin Peterka (20, 205).

Meile hästi tuttavast Tšehhi rahvuskoondisest mängivad Nymburkis Petr Benda, Jiří Welsch, Vojtěch Hruban ja Pavel Houška, meeskonda juhendab koondise peatreener Ronen Ginzburg.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.