Ajalugu PEAB korduma!13-02-2017

veidekas_vs_NN

Veebruari alguses möödus kaks aastat BC Kalev/Cramo ajaloo ilmselt vägevaimast võidust – toonane Euroliiga klubi Nižni Novgorod suruti põlvili numbritega 110:76.
Täna, algusega kell 18:30, võõrustab Kalev/Cramo Venemaa autotööstuse kunagise pealinna suurklubi taaskord, ent olukord on teistsugune kui kaks aastat tagasi, mil BC NN motivatsioon mänguks ei pruukinud olla maksimaalne.
Seekord võitlevad mõlemad VTB Ühisliiga play-off koha pärast, ent mis publiku jaoks ehk peamine – vastaste ridades teeb kaasa Eesti korvpalli viimase aja üks säravamaid talente – Siim-Sander Vene.
Nižni Novgorod ei ole käimasoleval hooajal õiget hoogu sisse saanud – Ühisliigas on 14 mängust võidetud vaid 4 (sh novembris Kalev/Cramo üle numbritega 102:81), EuroCupil jõuti küll 16 tugevama hulka (osalejaid oli 20), ent see sari lõpetati viie järjestikuse kaotusega, millest neli olid kindlad allajäämised (korvide vahe lõpuks -106). Viimasest kümnest mängust on NN võitnud vaid kaks – kaotatud on nt Astanale ja VEFile, samas alistati alles jaanuari alguses tugev Zenit, jaanuari lõpus koguni 42 punktiga ka Saraatov. Seega, alahinnata vastast kindlasti ei tohi.
Veebruarikuistes mängudes on NN parimateks mängumeesteks olnud jänkidest tagamängijad DeAndre Kane ja Kenny Boynton – viimane viskas Hapoeli vastu 18 ja Lokomotivi vastu 17 punkti, Kane vastavalt 18 ja 13. Siim-Sander Vene näitajad olid samal ajal 14 ja 10. Meeskond on Ühisliigas üks resultatiivsemaid (keskmiselt 89 punkti) ning nii lähi- kui kaugvisketabavuselt ollakse esikolmikus. Ka pallikaotusi tehakse vähe. Autsaidrite hulka kuulutakse lauapallide ja vabavisketabavuse arvestuses ning selgelt viimasel kohal on meeskond publikuhuvi arvestuses – viimasest on täna muidugi kõige vähem kasu, ent ehk reedab see näitaja midagi meeskonna sisekliima kohta.
Tabeliseisu arvestades (mõlemal neli võitu) võib julgelt väita, et tänase mängu kaotajal on kevade saabudes üks mure vähem, sest Ühisliiga play-off koht hakkab käeulatusest välja libisema ja ülejäänud hooaega võib selle võrra kergemalt võtta. Võitjal seevastu tuleb edaspidi veelgi rohkem pingutada.
Kohtumiseni saalis! Meeskond vajab teie toetust ilmselt rohkem kui üheski senises sel hooajal peetud mängus.

Kommenteerimine keelatud.