Aitäh Gregor Arbet, sind ootab nüüd ees Kreeka kõrgliiga!!!14-01-2013

2012.01.14_arbet

Eilne mäng oli Gregoril BC Kalev/Cramo ridades viimane mäng, sest täna peatas klubi poolte kokkuleppel lepingu Arbetiga, kes siirdub nüüd mängima Kreeka kõrgliiga klubisse BC Kavala.

Seda klubi tuntakse ka nime all E.K. Kavalas, täisnimega Enosi Kalathosfairisis Kavalas, mis tähendab tõlkes Kavala Korvpalli Liit. Klubi tegutseb ka samanimelises linnas, mis on Põhja-Kreeka teiseks suurim linn. BC Kavala on loodud 2003 aastal ja ta on mänginud Kreeka kõrgliigas 5 hooaega. Hetkel on parimaks tulemuseks kõrgliiga 6. koht. Käimasoleval hooajal on klubi tugevas Kreeka A1 divisjonis 3 võidu ja 9 kaotusega 13. kohal.

Käesoleval hooajal ehitab klubi üles uut meeskonda. Üks klubi tipptegijaid on kindlasti 206 cm pikk William Colleman, kes tuli prantsuse klubist „Le Mans“, mis mängis eelmisel aastal euroliigas. Märkimist väärib ka mängujuht Jeremy Sears, kes oli eelmise aastal klubi parim mängija tehes 34. mängu peale keskmiselt 17,1 punkti, 6,5 resultatiivset söötu ja 2,5 vaheltlõiget. BC Kavala peatreener on Agelos Koronios.

Gregor Arbet on neljakordne Eesti meister, lisaks veel 1 hõbe ja 2 pronksi. Ta on sündinud 19. juunil 1983 , 195 cm pikk ning 95 kg kaaluv korvpallur, kes on BC Kalev/Cramo ridades korvpallisõpradele rõõmu toonud juba aastast 2006. Tema karjäär on olnud tegus ja edukas: 2000/2001 Ehitustööriist, 2001/2002 Ehitustööriist/Kalev, 2002–20404 Tallinna Kalev, 2004/2005 TSK Würzburg Saksamaal, 2005/2006 Dalkia/Nybit, 2006 kuni tänaseni BC Kalev/Cramo. Nüüd saab sinna lisada ka veel ühe klubi, kuhu Arbet lendab juba homme!
“Tekkis hea võimalus ja otsustasin seda ka kasutada. Eks aeg näitab, kui õige otsus see oli!” kommenteeris Arbet ise Kreekasse minemist.

Olen kindel, et korvpallisõbrad jäävad Gregor Arbeti tegemisi jälgima ka Kreeka kõrgliigas.
Klubi ja klubi fännide poolt edu talle ning kordaminekuid palliplatsil!

 

Rene Riismaa (Renxx)
Klubi promootor / Pressiesindaja
BC Kalev/Cramo
renxx@bckalev.ee
www.bckalev.ee

 

  1. tuult tiibadesse Gregor. Loodetavasti leiab meeskond tema asemele kiiresti asjaliku mehe

  2. Palju õnne Gregor , olid aastaid meie tiimi üks tugitalasi ja loodetavasti suudad end Kreekas maksma panna!

  3. Kui kalev ei võta uut mängijat ,siis ongi võimalus abbottil näidata ennast

  4. Arbetile edu ja parimat! Kindlasti on see hea ja edasiminek Gregor Arbetile. BC Kalev/Cramo kaotab aga hooaja olulise poole eel väga kindla kaitse tugitala ning muiugi ka viskaja. Ehki Gregori visked pole sellel aastal olnud veel parimad. Ilmselt on õige mitte tuua juurde uusi inimesi. Ja rohkem võimalusi võiksid ja peaksid saama Abbott, Škele ja eriti oma lootustandev Martin Dorbek. Abbott on olnud viimastes mängudes huvitav ja hea. Viimase mängu tegi sisuliselt ära just Škele. Mratin Dorbekul oli kahjuks vigastus, tema potentsiaal ongi seni kasutamata. Toomas Raadik sai suurema võimaluse ja sai hakkama. Nii, et vaid edasi!!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.